• Nevavprestij
EGE Haber Girişi : 01 Mayıs 2021 14:54

Polise ’Belki Covid’sin gelme’ dedi!

Polise ’Belki Covid’sin gelme’ dedi!
Göstericilerden birisinin kendisini aşağı indirmek isteyen polise ’Belki Covid’sin, yaklaşma bana’ diye bağırması dikkat çekti.

Haber Merkezi -  İzmir’de 1 Mayıs kutlamalarına polis müdahele etmeyi sürdürürken, Bornova’da 2 vatandaş tarafından yaratıcı 1 Mayıs kutlaması öne çıktı. Sabah saatlerinde Konak Meydanı’nda 3, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 7, Buca Şirinyer’de 8 kişi gözaltına alındı. Bornova ilçesinde bulunan Küçükpark’ta bir trafonun çatısına da 2 kişi çıkarak pankart açtı. 2 kişilik grup burada slogan atıp, konuşma yaparken, polis ekipleri göstericileri aşağıya indirmek için uyarılarda bulundu. Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dışarıya çıkıp gösteri yapan 2 kişiye çevredeki bazı vatandaşların da alkışlarla destek verdi.

voyage otel

Polise ’Belki Covid’lisin, bana yaklaşma’ dedi


Bu esnada göstericiler, polisin tüm uyarılarına rağmen aşağı inmeyerek eylemlerini sürdürdü. Bunun üzerine müdahale etmek için çatıya tırmanan polise, çatıdaki gösterici ’Belki Covid’lisin, bana yaklaşma’ dedi. Çatıya tırmanmak isteyen polisi engellediği de görülen şüpheliler, daha sonra polis ekipleri tarafından aşağı indirildi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 2 kişi, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Toplam 20 gözaltı


İzmir’de izinsiz 1 Mayıs kutlaması yapmak isteyen toplam 20 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.