GÜNCEL Haber Girişi : 05 Ocak 2022 12:37

Fethi Sekin ölüm yıl dönümünde anılıyor!

5 yıl önce İzmir Adliyesi'ne yapılacak terör saldırısını önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin ölüm yıl dönümünde anılıyor.

5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Fethi Sekin, ölümünün 5. yıl dönümünde anılıyor. 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Fethi Sekin'in ölüm yıl dönümünde bir mesaj paylaştı.

Twitter'da yaptığı paylaşımında "Canı pahasına teröristlerin hain saldırısını engelleyen, mücadelesiyle tüm dünyaya tarihi bir mesaj veren kahraman polisimiz Fethi Sekin'i şehadetinin 5'inci yıl dönümünde rahmetle, minnetle yad ediyorum. atanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi hürmetle anıyorum" dedi.

 

Şehit Fethi Sekin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gibi isimler tarafından da anıldı.

 

İmamoğlu, "Kahraman polis memurumuz #FethiSekin’i ve ülkemizin birliği, bütünlüğü, huzuru için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun dedi.

 

Yavaş ise, "Cesaretini ve kahramanlığını hiçbir zaman unutmayacağız. Şehadetinin 5. yılında kahraman Polisimiz Fethi Sekin'i rahmet ve minnetle anıyorum." ifadelerini kullandı.