GÜNCEL Haber Girişi : 04 Ocak 2022 13:12

MUğla'da pandeminin seyri masaya yatırıldı

Vali Orhan Tavlı, “Covid-19 Pandemisi ile mücadelede aşı çok önemli bir unsur. Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızın, hem kendi sağlıkları hem de çevrelerindekilerin sağlığı için bir an önce aşılanması son derece önemli" dedi

HABER MERKEZİ - Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, pandemi durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer ve Halk Sağlığı Başkanlığı Covid-19 çalışma ekibi katıldı.

 

Toplantıda, Halk Sağlığı Başkanlığınca tüm ilçelerin aşılanma durumları, vaka sayıları, filyasyon verileri ve izolasyon denetimleri hakkında sunum yapılarak, Covid-19 pandemisi sürecindeki genel durum hakkında değerlendirme yapıldı.

 

Vatandaşların aşılanmaları konusunda açıklamada bulunan Vali Orhan Tavlı, “Covid-19 Pandemisi ile mücadelede aşı çok önemli bir unsur. Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızın, hem kendi sağlıkları hem de çevrelerindekilerin sağlığı için bir an önce aşılanması son derece önemli. Bu nedenle vatandaşlarımızı aşı olmaya, eksik doz aşıları varsa aşılarını tamamlamaya davet ediyorum” dedi.