ÇEVRE -YAŞAM Haber Girişi : 22 Mart 2024 10:13

Eski maden sahasına 1500 fidan dikildi

Eski maden sahasına 1500 fidan dikildi
Milas Orman İşletme Müdürlüğü, 21 Mart Dünya Orman Haftası’nda İlkokul öğrencileri ile eski maden sahasına 1500 fidan dikti

Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Ormancılık Haftası’nı Milas’taki eski maden sahasına ağaç dikimi yaparak kutladı. Hüsamlar Maden Ocağı’nda düzenlenen etkinlikte eski linyit madeni sahası olan alana 1500 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve Milas Orman İşletme Müdürü Mehmet Uysal, öğrencilerle birlikte fidan dikti. 

voyage otel

 

 

 

Daha yeşil bir dünya ve Türkiye için 185 yıldır mücadele eden Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Dünya Ormancılık Haftası’na özel fidan dikim etkinliği düzenledi. Yeniköy ve Kemerköy’deki elektrik santrallerine kömür sağlanan Hüsamlar Maden Ocağı’nın rehabilite edilerek doğaya geri kazandırılması çalışmaları kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğine Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Orman İşletme Müdürü Mehmet Uysal, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Milaslı öğrenci katıldı. Etkinliğe katılan protokol üyeleri ve yaklaşık 100 öğrenci bin 500 adet fidanı toprakla buluşturdu. 
Fidan dikim töreninde bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Mustafa Enver Büke, “Yeniköy Kemerköy Enerji’ye ait Hüsamlar Maden ocağında rehabilitasyon çalışmalarına Dünya Ormancılık Haftası’nda devam ediyoruz. Bir cennet parçası olan Muğla’mıza ve Muğla’mızın en güzel ilçesi Milas’ımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.