EGE Haber Girişi : 31 Ekim 2022 16:50

Çağdaş Bodrum Altyapı Öğrencileri A Takımı İle Tanıştı

Çağdaş Bodrum Altyapı Öğrencileri A Takımı İle Tanıştı
Bodrumlu gençlerin spora ilgilerinin artması ve teşvik edilmesi; yetenekli sporcuların ise ihtiyaç duydukları imkânlarla desteklenmeleri için alt yapı kadrolarına da yatırım yapan Çağdaş Bodrum Spor,

Bodrumlu gençlerin spora ilgilerinin artması ve teşvik edilmesi; yetenekli sporcuların ise ihtiyaç duydukları imkânlarla desteklenmeleri için alt yapı kadrolarına da yatırım yapan Çağdaş Bodrum Spor, altyapı seçmelerini tamamlayarak oluşturduğu altyapı basketbol eğitimleri kapsamında antrenmanlarına başladı.

voyage otel

 

Antrenmanların haricinde A takımı antrenmanlarını da izleyerek profesyonel oyuncuları örnek alan altyapı öğrencileri, geçtiğimiz gün Bitez’deki Bodrum Spor Salonu’nda antrenmanı izlerken, Çağdaş Bodrum Spor’un A takımı ile tanışma fırsatı yakaladılar.

 

A Takımı oyuncularıyla birlikte olmanın genç oyuncuların gelişimine ve takımı sahiplenmesine büyük etkisi olduğunu dile getiren Çağdaş Bodrum Spor Altyapı Koordinatörü Onur Aksoy, konuyla ilgili şunları söyledi;  “Genç oyuncularımızın özellikle altyapı sürecinde profesyonel sporcu ağabeyleriyle sürekli iletişim halinde olmaları, onlara gözleriyle görüp, dokunabildikleri canlı bir hedef sunuyor. Genç sporcular deneyimli ve kariyerinde zirve yapmış her bir oyuncuyu kendi hayatlarında giyiminden beslenmesine, disiplininden oyun tarzına kadar uyarlayıp, hedefleri haline getirmelerini sağlıyor.

Çağdaş Bodrum Spor Altyapı Oyuncularının deneyimli oyuncularla sık sık bir araya gelme şansları var. Bodrum’da oynanan her maçta aileleriyle birlikte maçı izleyip A takımına destek olurken, aynı zamanda gözlem yaparak iyi birer basketbolcu olma yolunda önemli bir deneyim kazanıyorlar.

O nedenle de özenle seçtiğimiz şu anda 49 altyapı oyuncumuzun hepsinin A takımından birer idolü var. Bugün onları A Takımıyla bir araya getirmemizin yarattığı sinerji ise paha biçilmez.”

Geleceğin yıldız oyuncu adaylarına kendi yaşantılardan kesitler de anlatan A takımı oyuncuları, genç basketbol oyuncularına tavsiyelerde bulundular. Çağdaş Bodrum Spor Altyapı oyuncuları da Misli.com Türkiye Basketbol Ligi 2022-2023 sezonu 5. hafta maçında kendi evinde OGM Ormanspor  takımı ile karşılaşacak olan ağabeylerini aileleriyle birlikte maça gelerek destekleyeceklerini belirttiler.

 

ÇAĞDAŞ BODRUM SPOR ALTYAPI VE ANTRENÖRLERİ HAKKINDA:

 

Çağdaş Bodrum Spor Kulübü, U-10 Takımında 12 Sporcu, U-12 Takımında 14 Sporcu, U-14 Takımında 12 Sporcu ve U-16 Takımında 11 sporcu bulunan altyapısı ve her biri alanında uzman kariyer sahibi basketbol antrenörleri ile sporcu yetiştirerek, Bodrum’un spor alanındaki gelişimine önemli bir yatırım yapmıştır.

Yıllarca Banvit Beşiktaş, Galatasaray gibi köklü kulüplerin altyapılarının gelişmesinde önemli adımlar atmış, halen U-18 Milli takımı yardımcı antrenörlüğünü sürdüren Altyapı sorumlusu Alp Baydar, aynı zamanda U-16 takım antrenörlüğünü sürdürüyor.

U-10 ve U-14 takım antrenörü olan Ahmet Erdoğan, Süperlig kariyeri olan eski bir basketbol oyuncusu olup, geçtiğimiz yıl A Takımı yardımcı antrenörlük görevini de gerçekleştirmiştir.

14 sporcusuyla, U-12 takımını çalıştıran Hasan Karabulut da uzun yıllar liglerde mücadele vermiş, geçtiğimiz sene Çağdaş Bodrum Spor’da görev almış deneyimli bir basketbolcu.