POLİTİKA Haber Girişi : 04 Eylül 2023 20:25

Başkan Aras'tan o iddialara yanıt! İddia sahipleri kötü niyetlidir

Başkan Aras, "İddia sahipleri kötü niyetlidir. Bu tür olayları hayatım boyunca kınadığım gibi bahsi geçen fiziki müdahale olayını da şiddetle kınıyorum"dedi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , hakkında bir site tarafından ortaya atılan iddialar için açıklama yaptı. Aras, açıklamasında, “İddia sahipleri kötü niyetlidir” ifadesini kullandı. Başkan Aras, açıklamasında “Belediyemizde 2022 yılı Nisan ayından günümüze devam etmekte olan denetimlerle ilgili Müfettiş iddiaları ve bu iddialara bağlı soruşturma talepleri ile ilgili olarak ortada kesinleşmiş bir soruşturma izni kararı ve kesinleşmiş yargı hükmü yoktur. Fakat, sistemli olarak aleyhime yayın yapan bir yerel sitede bugün yazılan köşe yazısında; Bodrum Belediye Başkanı olarak benim eli silahlı mafya mensuplarıyla ilişkide olduğum, bu kişilerle çete kurduğum ve bu çeteyi azmettirerek aleyhimde yayın yapan kişinin yakınlarına saldırı düzenlettiğim iddia edilmektedir. Öncelikle, bu mesnetsiz iddialar nedeniyle büyük bir üzüntü duyduğumun kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.” Dedi.

voyage otel

 

 

30 yıllık mesleki hayatında çetelere karşı mücadele ettiğini belirten Aras, “Hayatının 30 yılını Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yöneticilik yaparak geçirmiş bir insan olarak eli silahlı mafya çeteleri ile birlikte anılmam ve onları saldırıya azmettirmem hayatın doğal akışına aykırıdır. İddia sahipleri kötü niyetlidir. Bu tür olayları hayatım boyunca kınadığım gibi bahsi geçen fiziki müdahale olayını da şiddetle kınıyorum. Faillerinin de bir an önce yakalanarak adalete teslim edileceğine inanıyorum. Ancak, bana yöneltilen silahlı mafyalarla iş birliği içinde olduğum, talimat vererek çete kurduğum ve iddia sahibinin yakınlarına saldırı için azmettirdiğim yönündeki akıl almaz, gerçek dışı iddialar hakkında yargı sürecinin başlatıldığını, kamuoyunun bilgisine sunarım” diye konuştu.