• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 21 Ocak 2020 16:16

Aydın’da patlama: Evler harabeye döndü!

Aydın’da patlama: Evler harabeye döndü!
Aydın’ın Nazilli ilçesinde, bir evde büyük bir patlama meydana geldi. Evin harabeye döndüğü patlamada 2 kişi yaralandı. Yaralılardan birisinin durumu ağır

 

voyage otel

Olay,  Nazilli’nin Dallıca Mahallesi Nohutçu Kahveleri mevkisinde bulunan bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; halı yıkama işiyle uğraşan ve aynı iş yerinden çalışan Fatih Alp Ü. (41) ile Gamze A.’nın (24) birlikte yaşadıkları dubleks evden önce tartışma daha sonra ise patlama sesi yükseldi. Şiddetli patlamanın neden olduğu sarsıntıyı deprem sanarak dışarıya fırlayan site sakinleri korku dolu anlar yaşadı. Kapı ve pencereleri kırılan evde bulunan eşyalar, patlamanın şiddetiyle çevreye saçıldı. Mutfakta meydana gelen patlamana sonrası evi yangın sardı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.


Patlamanın etkisiyle harabeye dönen evde kendi imkanlarıyla dışarıya çıkan Fatih Alp Ü., kendisine yardım etmeye çalışanlara kız arkadaşı Gamze A.’nın öldüğünü söyledi. İtfaiye ekipleri tarafından evden yaralı olarak çıkartılan Gamze A. ve Fatih Alp Ü., ilk müdahalelerinin ardından Nazilli Devlet Hastanesi’ne ardından ise İzmir Bozyaka Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan Gamze A.’nın vücudunun büyük bölümünde cam kesikleri ve yanıklar olması nedeniyle durumunun ciddi olduğu ve hayati tehlikeyi atlatamadığı, diğer yaralının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.


Olay Yeri İnceleme ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, yanıcı madde izlerine rastlanırken, yüksek basınç nedeniyle patlama meydana gelen evdeki 4 adet tüpün ise kapalı olduğu belirlendi. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.