EKONOMİ Haber Girişi : 07 Haziran 2021 12:37

TUI'den İzmir, Bodrum ve Dalaman'a güzel haber

Almanya'nın Türkiye'yi 'yüksek riskli ülke' statüsünden çıkararak 'riskli ülke' kategorisine almasının arından pazarda hareketlenme başladı.

Haber Merkezi - Almanya'nın Türkiye'yi 'yüksek riskli ülke' statüsünden çıkararak 'riskli ülke' kategorisine almasının arından pazarda hareketlenme başladı.

radisson ilanı

Ülkenin en büyük seyahat grubu TUI, Ege bölgesine geri döndüğünü açıkladı. Şirketin resmi web sitesinde yapılan açıklamada, şirketin bugünden itibaren Ege'deki tatil destinasyonlarını da sunmaya başladığı kaydedildi.

 

Almanya'nın 5 kentinden Dalaman'a uçacak

Turizim Güncel'de yer alan habere göre, Antalya bölgesinde çok sayıda otelin şimdiden açıldığı belirtilen açıklamada, Dalaman, İzmir ve Bodrum'daki otellerin de Antalya'dakileri takip ettiği kaydedildi. Açıklamada, ''Ege'de ilk oteller önümüzdeki haftadan itibaren açılmaya başlayacak. Otellerin çoğu ise temmuz başında açılacak. TUI fly Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Münih ve Stuttgart'tan Dalaman'a kademeli olarak uçuşları başlatacak.'' denildi.

 

Türkiye’den 2 bin 500 oteli misafirlerine sunacak

 

Temmuz ayının başına kadar Ege bölgesinde 100, Antalya bölgesinde ise 1000 otelin açılacağını açıklayan TUI, şirketin Türkiye'deki 2 bin 500 oteli misafirlerine sunacağını belirtti.

 

Ege destinasyonlarına uçuşların başlama tarihleri

 

Şirketin açıklamasına göre 18 Haziran'da İzmir'e, 25 Haziran'da Bodrum'a ve 26 Haziran'da Dalaman'a TUI'nin ilk paket tur misafirleri gelecek. TUI'nin hava yolu şirketi TUIfly da, 2 Temmuz'dan itibaren Dalaman'a direkt uçmaya başlayacak.

 

‘’Türkiye fiyat/performansta rakipsiz’’

TUI Almanya CEO'su Marek Andryszak, ''Çok sayıda tatilci Türkiye'ye dönmemizi bekliyordu. Ege destinasyonlarında boşuna devamlı misafir almıyor. Çünkü yüksek kaliteliler: Türkiye, TUI Almanya müşterilerinin en popüler geleneksel destinasyonlarından biri.'' dedi.

Türkiye'deki tatil köylerinin sağlık ve güvenlik tedbirleri anlamında çığır açan birinci sınıf her şey dahil tesisler olduğunu kaydeden Andryszak, Türkiye'nin yüksek sezonda bile rakipsiz bir fiyat/performans dengesi sunduğunu söyledi.