• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 22 Ekim 2022 12:25

The Bodrum Cup'ta yelkenler KADES için açıldı

The Bodrum Cup'ta yelkenler KADES için açıldı
  American Hospital The Bodrum Cup'ta İçişleri Bakanlığı'nın geliştirdiği, kadınların acil durumlarda ilgili birimlere hızlı ulaşabilmesini sağlayan KADES uygulamasına yönelik özel bir farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

1989 yılından beri aralıksız olarak düzenlenen ve yelken tutkunlarını Bodrum'da bir araya getiren The Bodrum Cup, sosyal sorumluluk projeleriyle zenginleştiriliyor.  34'üncü yılında toplumda güvenliğe yönelik önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı. İçişleri Bakanlığı'nın geliştirdiği, kadınların acil durumlarda ilgili birimlere öncelikli olarak ulaşılabilmesini sağlayan KADES uygulamasının bilinirliğinin artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte, Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek okul gemisi STS Bodrum'un yelkenlerinde KADES uygulamasının logosu dev baskı olarak yer aldı.
 

voyage otel

Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliği ile 22 Ekim'de Bodrum Limanı'nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında STS Bodrum teknesinin yelkenleri açıldı ve rüzgarla dolan yelkenlerde KADES uygulamasının logosu görüldü. Etkinliğe The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Muğla İlk Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu katıldı.
 
 

Yarış merkezinde de farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi
 

Bu sene ilk defa Bodrum Belediye Meydanı'nda kurulan The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'nda da KADES uygulamasına yönelik olarak farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi. 16 – 22 Ekim tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açan Yarış Merkezi'nde kurulan bilgilendirme masasında ziyaretçilere KADES hakkında bilgi paylaşımları gerçekleştirilirken, etkinlik alanında kurulan ekranlarda da KADES uygulamasının tanıtım filmleri gösterildi.

 

The Bodrum Cup, bugün Bodrum Etabı'nın  yarışılmasıyla sona erecek. Ağanlar Tersanesi'inde yapılacak ödül töreni sonrası Athena Konseri  ile The Bodrum Cup sona erecek.