• velx
EKONOMİ Haber Girişi : 01 Haziran 2021 18:02

TASS Ajansından uçuşlarla ilgili önemli iddia

Rus haber ajansı TASS, Türkiye'ye dönük uçuş yasaklarının 1 Haziran'dan sonra da devam edeceğini ileri sürdü.

Haber Merkezi -  Rusya'nın resmi haber ajansı TASS, koronavirüs sürecini yürütmekle görevli 'Koronavirüsle Mücadele Operasyon Merkezi'nden bir kaynağa dayandırarak verdiği haberde, Türkiye'ye dönük uçuş sınırlamasının 1 Haziran'dan sonra da devam edeceğini yazdı.

radisson ilanı

TASS'IN Haberinde ''Kaynaklardan biri 'Türkiye'ye dönük uçuş yasağını uzattık' dedi.'' ifadeleri kullanıldı. TurizmGüncel’in edindiği bilgiye göre, Rusya’daki tur5 operatörleri de halihazırda Türkiye iptallerini 15 Haziran’a ertelemeye başladı.

 

Mevlüt Çavuşoğlu: Umarım açarlar

 

Gün içinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rus Tur Operatörleri Birliği İcra Direktörü Maya Lomidze’den de konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Rusya'nın bize söylediği bu siyasi değil. Uçuş kısıtlaması kararının tamamıyla virüs nedeniyle olduğunu söylüyorlar. Sonuçta şimdi rakamlar düştü umarım açarlar. Rus turistler açılması için çok baskı yapıyor." derken, ATOR İcra Direktörü Maya Lomidze ise şunları söyledi:

Maya Lomidze: Biz de herkes gibi bekliyoruz

''Operasyon Merkezi Türkiye'ye uçuşların başlaması olasılığı için durumu izlemek üzere yakın zamanda Türkiye'ye gidecek. Operasyon Merkezi'nin toplantısı şu ana kadar gerçekleşmedi ve ne zaman gerçekleşeceğini de bilmiyoruz. Bize ulaşan geçici bilgiye bilgiye göre birkaç gün içinde gerçekleşecek. Birkaç gün içinde Türkiye uçuşlarının başlaması veya yasağın devam etmesi yönünde bir karar verilecek. Herkes Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşların başlayıp başlamayacağını merak ediyor ancak hiçbir bilgi yok. Biz de tüm turistler ve turizm sektörü gibi beklemedeyiz.''