KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 12 Mayıs 2022 12:36

Seramik Atıklarından Heykel Yaptılar

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı "Seramik Atıklardan Heykel Çalıştayı"11 Mayıs  2022 tarihinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğiyle Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri bahçesinde gerçekleşti.

Seramik Atıklardan Heykel Çalıştayı; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden Doç. Dr. Orhan Tekin yöneticiliğinde öğrencileri Goncagül Çetinkaya, Rabia Aysun Dalkılıç, Zeynep Gözen, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü  öğrencilerinden Veli Ergin, Rabia Kertel, Aliye Gülten ile Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Seramik Öğretmeni Sema Sakar ve  Mozaik Öğretmeni Ezgi Bal ile Vakıf  öğrencilerinin katılımıyla Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri bahçesinde gerçekleşti.

voyage otel

 

Seramik Atıklarından Heykel Çalıştayı üniversite öğrencileri ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin ortaklaşa çalışmasıyla yapıldı.

 

Çalıştaya Vakıf Başkanı Numan Balaban, Yönetim Kurulu Üyeleri Sadife Akdolu ve Gözde Ağan katıldı.

 

Başarıyla gerçekleşen çalıştay sonrası Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katılımcılarına teşekkür belgeleri takdim edildi. Başkan Balaban konuşmasında bu tür etkinliklerin Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin sanat becerilerinin gelişmesi ve sosyalleşme sürecine büyük bir katkı sağladığına değinirken etkinliklerin devamına ilişkin temennilerini dile getirdi.