• Nevavprestij
ÇEVRE -YAŞAM Haber Girişi : 05 Şubat 2024 12:28

Seçim yaklaştıkça kaçak yapılaşma artıyor

Seçim yaklaştıkça kaçak yapılaşma artıyor
Bodrum Belediyesi kent genelinde beş yıldır sürdürdüğü kaçak yapılaşma mücadelesine devam ediyor. 2024 yılı ocak ayında ilçe genelinde 181 yapıya yıkım kararı verildi

Yerel seçim tarihinin yaklaşması ile kaçak yapılaşmada artış gözlemlenmekte. Belediyenin, kaçak yapı ile mücadelesi ise kararlılıkla devam etmekte.

voyage otel

 

Kaçak yapılaşmayla mücadele seferberliği kapsamında çalışmalarını yürüten Bodrum Belediyesi ekipleri tespit, suç duyuruları, mühürleme işlemleri, para cezaları ve yıkım kararlarını titizlikle uyguluyor.

 


Bir Ayda 78 Milyon Liranın Üzerinde Para Cezası Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında 2024 yılı ocak ayında toplam 181 kaçak yapıya yıkım kararı verildi. Devam eden inşaatlar durdurulurken, 12 kaçak yapının yıkım kararı uygulandı. Ayrıca ocak ayı içinde ilgili yasal mevzuatlar gereği, 78 milyon 345 bin 456 Lira para cezası kesildi.

 


Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras “2019 yılından bu yana kararlılıkla devam eden kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında, yasal yetkiler çerçevesinde var gücümüzle kentimizi korumak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.