• Nevavprestij
KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 16 Nisan 2024 12:50

Sanat Gününde Anlamlı Sergi

Sanat Gününde Anlamlı Sergi
Resim, şiir, mozaik, vitray eserlerinin yer aldığı Zefir sergisi 19 Nisan Cuma gününe kadar Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonunda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Bodrum Ticaret Odası ev sahipliğinde, Morsanat Galerisi organizasyonu ile 15 Nisan Dünya Sanat Gününde Zefir Görsel Sanatlar Sergisi açıldı.

voyage otel

 

58 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi sanatseverlerin büyük
beğenisini topladı. Edebiyat ustası Hamdi Topçuoğlu şiirleri ile sergiye renk katarken, Firdevs Şengül tarafından seslendirilen ve keman sanatçısı Mümtaz Özhak’ın eşlik ettiği Hamdi Topçuoğlu imzalı besteler sanat severlerden tam not aldı. Sergi açılışında BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya da hazır bulundu.

 

 

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon serginin açılış konuşmasında ticaret ve sanatın birlikte var olması gerektiğini vurgularken, sergilere ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. “Sanıyorum biz bir şeyi çok doğru yaptık, yüzümüzü her zaman denize döndük ve Zefir rüzgarına yelkenlerimizi açtık. Ülkemizin bu nadide köşesinde yükselen sanat ışığı hiç sönmesin.” diyen Kocadon tüm sanatçıların dünya sanat gününü kutladığını belirtti.

 

 

Başkan Kocadon 2017 yılında taşındıkları yeni hizmet binasını planlarken sanata hizmet edebilecek bir salonun hayalini kurduklarını belirtirken, “İstedik ki hiçbir ayrım yapmaksızın binamızı Zefir rüzgarlarına açalım, sanat ve ticaretin birlikte var olması gerektiğini gösterelim. Unutmayalım ki Bodrumu Bodrum yapan önemli bir değer de sanatçılarımızdır! Bodrum her zaman sanatta buluşmuştur ve her zaman sanatta buluşmaya devam etmelidir.” şeklinde konuştu.

 

“Bodrum bir kültür sanat şehridir ve öyle kalmalıdır” Sergide birbirinden güzel şiirleri ile yer alan şair yazar Hamdi Topçuoğlu ise sergiye desteklerinden dolayı Bodrum Ticaret Odası Başkanı
Mahmut Serdar Kocadon’a özel teşekkürlerini sunarak kendisine “Bodrum’un Mavi Yıldızları Süngerciler” isimli kitabını takdim etti. “Bodrum bir turizm kentinden önce bir kültür sanat şehridir ve öyle kalmalıdır. diyen Topçuoğlu sanata hizmet edecek mekanların artması gerektiğini de hatırlattı. Topçuoğlu talan bölgelerindeki arkeolojik alanlara dikkat çekmek için sergiler yapmaya devam edeceklerini açıklarken, “Sanat en
güçlü silahtır, etkisi her şeyden güçlüdür. Karyalı kadınlar neden
güçlü? Çünkü bu kadınlar hep sanattan, bilimden yana olmuşlardır.” şeklinde konuştu.

 

Sergiyi organize eden Mor Sanat Galerisi sahibi Semra Gönül ise “Bodrum Ticaret Odası bu kadar güzel bir galeride bizi ağırladığı için hepimiz çok mutluyuz. Hamdi hocamız Muğla’nın gerçek bir değeri şair, yazar, edebiyatçı güzel insan… Şiirleri ile görsel sanatlar sergimize renk kattığı için kendisine de ayrıca çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

Resim, şiir, mozaik, vitray eserlerinin yer aldığı Zefir sergisi 19
Nisan Cuma gününe kadar Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonunda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.