GÜNCEL Haber Girişi : 30 Ağustos 2023 11:19

Özlale'den Çıray'a: Oradaki tekliflerini anlatsam programlara çıkamaz

Genel seçimler sonrası partisinden istifa eden Aytun Çıray ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Partili Ümit Özlale, "Aytun Bey’in oradaki tekliflerini söylesem bir daha programlara çıkamaz" dedi.

 İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, partiden istifa eden ve Altılı Masa'da yaşanan krizle ilgili iddialarda bulunan Aytun Çıray hakkında konuştu.

voyage otel

 

TV100'de Doğru Yorum programına bağlanan Özlale, Altılı Masa'da yaşanan kriz ve Çıray'ın iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "2 Mart gecesi Altılı Masa toplantısından sonra milletvekili ve divan üyeleri toplandı. Toplantıda birçok şey konuşuldu. O masada konuşulanları anlatsam ve Aytun Bey’in oradaki tekliflerini söylesem bir daha programlara çıkamaz. İlk önce bunu netleştirelim ama bir siyasetçinin siyasi ahlakı gereği bir GİK toplantısında konuşulanlar genel başkan olmadığınız sürece sizde saklı kalması gereken şeylerdir. Partime bağlı olmanın sorumluluğu ile o toplantıda nelerin önerildiğini söylemem."

 

Ne olmuştu? 

 

Seçimler öncesinde partiden istifa eden 27'nci dönem İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ise Twitter hesabından 3 Mart'ta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkması ve ardından geri dönmesine dair iddialar ortaya atmıştı. "Yaşadıklarımı yazmam artık millete ve tarihe karşı zorunlu bir görev oldu diye düşündüm" diyen Çıray, "İmamoğlu-Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun" teklifinin CHP'den geldiğini öne sürdü. Seçim sonucunun faturasını tamamen Kılıçdaroğlu'na kesildiğini söyleyen Çıray, "Anlatacaklarım saat saat belgelidir" ifadelerini kullanmıştı.