GÜNCEL Haber Girişi : 29 Aralık 2021 15:39

Ortaca’da üreticiye destek…

Milas Belediyesi tarafından ilçede üretilen limon ve portakallar satın alınarak; Milas Belediyesi, CHP Ortaca ve Milas İlçe Başkanlıkları işbirliği ile Milas’ta yaşayan vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Milas Belediyesi tarafından ilçede üretilen limon ve portakallar satın alınarak; Milas Belediyesi, CHP Ortaca ve Milas İlçe Başkanlıkları işbirliği ile Milas’ta yaşayan vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı.


Milas Belediyesi, artan girdi maliyetleri ve düşük fiyat nedeniyle zor günler geçiren narenciye üreticilerine destek oldu. Hem üreticilere destek olmak hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların özellikle korona virüs vakalarının artışa geçtiği bu dönemde sağlıklı gıdaya erişebilmesi için çalışmalarını sürdüren ekipler, kooperatiflerden aldığı portakal ve dağıtımına başladı.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat konuya ilişkin, “Narenciye üreticisi oldukça zor durumda. Artan girdi maliyetleri ile birlikte çiftçinin, üreticinin beli büküldü. Milas Belediyesi olarak üreticiyi desteklemek için bizzat üreticinin ayağına gidip, ürününü gerçek değeri ile satın alıyoruz. Aldığımız bu ürünleri ilçemizde ihtiyaç sahibi olan yurttaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve ekibine teşekkür eden CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan ise şunları söyledi:

“Bilindiği üzere bölgemiz narenciyede Ege’nin lokomotifi konumunda. Ancak son yıllarda yaşanan ihracat sıkıntısı, maliyetlerdeki inanılmaz artışlar neticesinde üretici alın terinin karşılığını ne yazık ki alamıyor. CHP Muğla Milletvekillerimiz üreticilerimizin sorunlarını gerek mecliste gerekse her platformda sık sık dile getiriyorlar. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da bir süre önce bölgemizdeki narenciye üreticilerimizle görüşerek sorunlarını dinledi. CHP Ortaca İlçe Örgütü olarak bizler de üreticilerimizin sorunlarını yakın takibe alarak onlarla bire bir görüşüyor neler yapabileceğimizi birlikte değerlendiriyoruz.


Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat, Milas Belediyesi olarak zorda kalan üreticiyi ve alım gücü düşen tüketiciyi desteklediklerini, bu kapsamda Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, kooperatiften ve üreticide portakal ve limon alımı gerçekleştirerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacaklarını söylemişlerdi. Üreticilerimiz ve esnafımıza bir nebze de olsa destek olabilmek amacıyla ilçe örgütümüz ve Milas Belediyesi iş birliğinde planladığımız projeyi hayata geçirdik. Milas Belediyesi, “Zor günler geçirsek de ‘Bizim Belediyeler’ tıkır tıkır çalışıyor, sorunları teker teker çözüyor” sloganımızla ilçemizde üretilen tonlarca limon ve portakalı satın alarak Milas’ta vatandaşlara ücretsiz dağıtacak. Milas Belediyesi Tarım Hizmetleri Müdürü Süleyman Karatoprak, Özel Kalem Müdürü Arda Varol ve CHP Ortaca Kadın Kolları Başkanımız Nejlin Yalçın’ın da katılımıyla kasalanan limon ve portakallar Muğla Büyükşehir Belediyesi Ortaca Sebze ve Meyve Toptancı halinde kamyonlara yüklendi. Üreticimize ve tüketicimize bir nebze de olsa katkı sağlayan bu projeye katkılarından dolayı Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.