• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 11 Temmuz 2024 15:33

Orman Yangınının Söndürülmesine Yeniköy Kemerköy Enerji’den Destek

Orman Yangınının Söndürülmesine Yeniköy Kemerköy Enerji’den Destek
Bölgeye sevk edilen çok sayıda arazöz ve itfaiye erinin ortak çalışmasıyla ilk etapta yangın kontrol altına alındı, sonrasında tamamen söndürüldü.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Pınarlıbelen mahallesinde çıkan orman yangını havadan ve karadan yapılan müdahaleyle kontrol altına alındı. Bodrum’un Pınarlıbelen Mahallesi Etrim ve Kaklık mevkisindeki ormanlık alanda dün çıkan yangına gece boyunca kara araçlarıyla müdahale edildi. Bodrum ve Milas İtfaiyesi’nin yanı sıra Yeniköy Kemerköy Enerji’nin yangın söndürme ekipleri de hızla yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

voyage otel

 

Bölgeye sevk edilen çok sayıda arazöz ve itfaiye erinin ortak çalışmasıyla ilk etapta yangın kontrol altına alındı, sonrasında tamamen söndürüldü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yeniköy Kemerköy Enerji Genel Müdürü Erol Demir bölgede son zamanlarda yaşanan orman yangınlarına hızla müdahale edilmesinin yaşanabilecek büyük felaketlerin önüne geçtiğini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “2021 yılında bölgede yaşanan ve Kemerköy santralini de etkileyen yangından çok şey öğrendik. 12 gün süren ve hepimizin hafızalarındaki yeri taze olan yangınların ardından itfaiye ekiplerimizi güçlendirdik ve kullanılan ekipmanlarımızı yeniledik. Bu sayede yangınlara hızla müdahale yeteneğimiz gelişti. Bugüne kadar bölgemizde yaşanan çok sayıda yangına ilk müdahaleyi yaparak yayılmasını engelledik. Hatta son olarak Milas’ın Karacahisar bölgesinde çıkan yangına da ilk müdahale eden ekiplerden biri olduk. Bu vesileyle büyümeden önüne geçilen yangında görev alan ekiplere teşekkür ediyor, Bodrum halkına geçmiş olsun diyoruz” şeklinde konuştu.