• mesa
EGE Haber Girişi : 16 Haziran 2022 16:05

Marmaris belediyesi festivalin 6. Gününde nihayet!

Marmaris Kültür Sanat Derneği (MAKSAD) ve Marmaris Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Marmaris 1. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinin 6. gününde, dünyaca ünlü Amadeus Electric Quartet Grubu Marmaris Amfi Tiyatro'da muhteşem bir konserle, yaklaşık 2000 kişiyi coşturdu.
               

radisson ilanı

Festivalin 9 Haziran’da düzenlenen açılış kokteylinin haricinde hiç bir etkinliğe katılmayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve diğer belediye yetkilileri,  bu kez topluca ve ilk kez dün akşamki (15 Haziran 2022) etkinliğe gelerek, dikkat çektiler.


Marmaris Belediyesinden verilen konserle ilgili bilgide de; “Muhteşem sahne şovları ve milyonlarca izlenen videolarıyla dünya çapında yıldızlaşan AmadeusElectrikOuartet, 1. Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Marmarisli müzikseverlerle buluştu. Konseri izleyenler arasında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk de yer aldı.
               

Kemanda AndreeaRunceanu, Bianca Gavrilescu, çelloda PatriciaCimpoiasu, piyanoda Laura Lazarescu, klavyede XentiRunceanu ve davulda RaduMoldovan ile 6 kişilik performansları ve dinamik repertuarlarıyla festival izleyicilerine Marmaris’te unutulmaz bir gece yaşattı. 2 saat süren konser sonunda AmadeusElectrikOuartet ayakta alkışlanırken, meclis üyesi Aylin Yüksel gruba çiçek taktim etti.” denildi.