• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 14 Mayıs 2023 21:29

Mansur Yavaş ellerindeki sonuçları açıkladı: Birinci turda biter

Mansur Yavaş ellerindeki sonuçları açıkladı: Birinci turda biter
Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, açıklama yaptı. Yavaş, "Sayın Genel Başkanımız yüzde 47.42 oyda. Sayın Erdoğan 46.80 oy aldı" dedi.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı.

voyage otel

 

İmamoğlu, "Biraz bu filmi görmüştük gibi oluyor değil mi? Ne yapalım, ülkemizde bunlar oluyor. İtidalli açıklamaları saygıyla karşılıyoruz. Olgun ve sağlıklı mesajlar verilmesi elbette bizi mutlu ediyor. İster istemez biz anılarımızı tazelerken yaşadıklarımız üzerinden yorum yapmak durumunda kalıyoruz. Belli bir saatte çıkıp seçimi kazandık diyen bir anlayışla mücadele ettik birçok seçimde. O bakımdan biz şerbetliyiz sürece. Vatandaşımızın morali bozuluyor, bozmayın. Bizler buradayız" dedi.

 

'ÖNDE OLDUĞUMUZ SANDIKLARA YOĞUN İTİRAZ VAR'

 

"Önümüzde elde edilen veriler ciddi bir düşüşü sergileyen iktidar tablosunu gösteriyor" diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

 

"Bu saatten sonra bütün kurumları sağlıklı verileri açıklamaya davet ediyoruz. Kimsenin milletimizi aldatmaya hakkı yoktur. Biz şu anda seyri önde takip ediyoruz. Önde olduğumuz sandıklara yoğun bir itiraz var, böyle bir strateji geliştirilmiş. Biz ister istemez 31 Mart seçimine dönüp bakıyoruz. YSK verileri ya da bizim verilerimiz olgunlaşmadan milleti aldatma adına kazanma üzerine kimse senaryolar geliştirmesin, halkımız da buna inanmasın. Çevrede ne olduğunu takip ediyoruz. Sandıktan ne çıkıyorsa sonuç nasıl olgunlaşacaksa biz ona razıyız. Şunu net olarak söyleyebilirim; biz sürekli çıkış trendini yakalıyoruz, rakibimiz de iniş trendinde. Bizi izlemeye devam edin. Her şey çok güzel olacak."

 

Mansur Yavaş ise "Şu anda 91 bin 913 sandığın sonucu geldi. Buna göre Sayın Genel Başkanımız yüzde 47.42 oyda, 11 milyon 428 bin 512 oy bize intikal eden. Sayın Erdoğan yüzde 46.80, 11 milyon 278 bin 773 oy almış şu ana kadar. Sayın Sinan Oğan da yüzde 5.33, 1 milyon 283 bin 775 oy almış. Ama bunların içerisinde Ankara, İstanbul ve İzmir'in henüz büyük ölçüde sandıkları gelmedi bize. Üçünde de öndeyiz. Yüzde 50'nin üstünde İstanbul, Ankara'da da yüzde 49'un üzerinde Sayın Kılıçdaroğlu. Büyükşehirlerden gelen oylarla da inşallah süreci zamanında tamamlayacağımızı umuyoruz" diye konuştu.

Yavaş soru üzerine "Büyük kentlerden gelen sonuçlarla büyük ihtimalle birinci turda biteceğini düşünüyorum" yanıtını verdi.