• Nevavprestij
EGE Haber Girişi : 15 Şubat 2023 13:07

İzmir’den deprem bölgesindeki hayvancılara yem desteği

İzmir’den deprem bölgesindeki hayvancılara yem desteği
Şubat ayı meclisinin ikinci birleşiminde alınan karara göre deprem bölgesindeki hayvancıların üretimlerine devam edebilmesi için 10 ile toplam 20 bin çuval yem desteği verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şubat ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşiminde Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem nedeniyle bölgedeki yurttaşlara yapılacak yardımlar ele alındı. Deprem nedeniyle kırsal kesimde hayvancılıkla uğraşan yurttaşların üretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için yem desteği sağlanması hakkındaki önerge oybirliği ile kabul edildi. Meclis Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Bu büyük bir felaket ve bunun sonuçları giderek hepimizi ilgilendirecek ve hakikaten hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı günler olacak. Bu nedenle tüm parti gruplarının hassasiyetine teşekkür ediyorum” dedi.

voyage otel

 

20 BİN ÇUVAL YEM GÖNDERİLECEK


İzmir Büyükşehir Belediyesi; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde bulunan üreticilerin üretime devam edebilmeleri adına bölgeye 20 bin çuval yem desteği gönderecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yem alımlarını tamamladıktan sonra desteği hızlıca bölgelere ulaştıracak.

 

UZUNDERE 4. ETAP ÇALIŞMALARI İZBETON İLE HIZLANACAK

 

Karabağlar’ın Uzundere Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanı dördüncü etap çalışmaları kapsamında inşaat yapım işinin hızlandırması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBETON A.Ş. arasında imzalanacak protokol de oyçokluğuyla kabul edildi