• velx
GÜNCEL Haber Girişi : 05 Ekim 2021 17:02

İki çocuğa cinsel tacizde bulunan erkek serbest

İzmir Bornova’da iki çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan hakkında dava açılan bir okulun müdür yardımcısı serbest bırakıldı.

Haber Merkezi - İzmir’in Bornova ilçesinde yaşayan E.D. isimli erkek, 30 Haziran’da oturduğu sitenin lobisinde yaşları 14 ve 15 olan iki kız çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktı.

radisson ilanı

 

İstismar, çocukların ailelerine anlatmasıyla ortaya çıktı. Aileler, erkek hakkında savcılığa şikayette bulundu.

 

Gözaltına alınan E.D., ifadesinde suçlamaları inkar etti. Serbest bırakılan erkek hakkında İzmir 50’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa cinsel taciz’ suçundan dava açıldı.

 

E.D. ayrıca Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce başlatılan idari soruşturma kapsamında, görevinden uzaklaştırıldı.

 

Ailelerin avukatı Özge Kalyoncu Yılmaz, fail hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanması gerektiğini belirterek, “Çalıştığı yeri göz önüne aldığımızda bu durum normalden daha fazla tehlike teşkil ediyor. Her ne kadar uzaklaştırma kararı verilse de görevi fiilen devam ediyor. Hala memurluk haklarına da ulaşabiliyor. Mahkeme, adli kontrol kararını da kaldırdı. Buna da itiraz ettik” ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan E.D. hakkında daha önce “kamu görevlisine hakaret ve tehdit” suçundan 33’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılmış olan bir davanın sürdüğü, “uyuşturucu kullanmak” suçundan aldığı bir cezayla ilgili de erteleme kararı olduğu belirtildi.