BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 16 Kasım 2019 16:59

CHP'li Karahan sert konuştu: Seçilen delegeler kimsenin adamı değildir

Bodrum CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, delege seçimlerine ilişkin sert konuştu. Delegelerin partili kimliklerine vurgu yapan Karahan, “Seçilen arkadaşların hepsi CHP’nin delegesidir,  hiç kimsenin adamı değildir ve hiç kimseye ait değildirler” dedi.

Ege Alternetif/ Selçuk Arslan -  Tatil cenneti  Bodrum’da delege seçileri haraketliliği sürüyor.  CHP’de Nisan ayında gerçekleşecek büyük kurultay takvimi doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe örgütünde de delege seçimleri devam ediyor. 9 Kasım’da başlanan delege seçimleri için Bodrum’da 56 mahallede sandıkları kuruluyor.  Şu ana kadar 20’ye aşkın mahallede seçimler tamamlanmış durumda. Önümüzdeki günlerde belirlenen takvim sürecinde ise Bodrum’da geriye kalan mahallede delege seçimleri devam edecek.  Deniz Koca, Tuna Işın ve Halil Karahan arasında geçecek başkanlık yarışında, delegelerin oyları belirleyici olacak.

voyage otel

Bodrum’da işleyen kongre takvimine ilişkin CHP İlçe Başkanı Halil Karahan gazetemize değerlendirmede bulundu. Halil Karahan, demokrasi vurgusu yaptı.   160’tan fazla delegenin seçildiğini ifade eden CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan,  seçilen ve aday olup ancak listelerde yer alamayan partililere teşekkür etti.

 

“Seçilen delegeler kimsenin adamı değildi”

 

Delegelerin uzlaşı ve örgütün onayı doğrultusunda seçildiğine dikkat çeken Başkan Karahan, “Cumhuriyet Halk Partisi kadroları Bodrum demokrasisine ve Bodrum halkına hizmet etmeye devam etmektedir.  Bu anlamıyla diğer partilerde yaşanamayan,  diğer partilerde çok alışılmadık bir şekilde rekabet ortamı demokrasi ortam partimizde devam etmektedir.  Bunu demokrasi sürecini de kongremizle taçlandıracağız.  Birlik içerisinde, barış içerisinde kongre sürecimizi tamamlayacağız. Seçilen arkadaşların hepsi CHP’nin delegesidir,  hiç kimsenin adamı değildir ve hiç kimseye ait değildirler. Hepsi bir rekabet ortamından gelmiştir.  Zaman zaman tek listelerle gidilmiştir seçimlere,  zaman zaman da uzlaşıyla seçilmiştir delegelerimiz.  Bu anlamıyla da Bodrum’un geleceğe taşınmasında çok önemli bir misyonu olan örgütümüz iktidara giden CHP’ye katkıda bulunmayı hedeflemekte. İktidara giden CHP’de ve Muğla siyasetinde hak ettiğimiz yerde olmayı amaçlıyoruz Bodrum CHP yönetimi olarak” dedi.

Henüz adaylık için resmi bir açıklama yapamayan ancak ismi ilçe başkanlığı için geçen Halil Karahan, adaylık konusuna ilişkin de konuştu. Örgüt kararının  belirleyici olacağına dikkat çeken Karahan, “ Ben şunda ilçe başkanlığı görevini yürütmekteyim. Demokratik bir seçim sürecinden sonra adaylığımı değerlendirebilirim. Delege seçimlerinden sonra örgütümüzle, yöneticilerimizle, delegelerimizle gerekli görüşmeler yapacağız. Onların talebine göre hareket edeceğiz.  Evet aday olmamı istiyorlar. Örgüt istiyor, sokak istiyor. Herkes bu barış ortamının bozulmasını istemiyor. Bu birliğin devam etmesini istiyor. Dediğim gibi partim isterse aday olurum” şeklinde konuştu.

Bodrum’un birikmiş sorunlarını masaya yatırdıklarını belirten Karahan,  CHP’li Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’yle uyum içinde çalıştıkları söyledi.  Karahan, “CHP Bodrum ilçe yönetimi olarak Bodrum’un sorunlarını masaya yatırıyoruz. Birikmiş sorunların çözümü için Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyemiz uyum içinde çalışmaktalar. Yerel seçimlerden bu yana uyum içinde barış içinde çalışmalarımız sürüyor. Her iki belediyemiz de Bodrum’daki sorunların çözümü için önemli adımlar attı. Turgutresi  ve Gündoğan Mahallerinde artıma tesisi gibi. Herk iki belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum.  Süreci başarılı ve uyumlu bir şekilde yürütmekteler. Bodrum kavgadan yorulmuştu. Bodrum halkı bodrum halkı kavga istemiyor ve hizmet istiyor. Bu bağlamda çalışmalarımız sürecek” dedi.

 

“Yılda 12 milyon  faiz ödüyoruz”

 

Merkezi hükümetin Bodrum’a dair uygulamalarını da eleştiren Başkan Karahan, “ Gerek merkezi gerek daha önceki yönetimlerden dolayı Bodrum Belediyesi borçla mücadele ediyor. Her yıl 12 milyon faiz ödemek zorunda kalıyor belediyemiz.  Bunca borçla mücadelenin yanında kesintisiz hizmet vermek için canla başla çalışan bir yerel yönetimiz var. Bizler CHP ilçe yönetimi de bu sürecin içindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bodrum’da bakanlık tarafından alınan imar kararları ile arazilerin tahsil edilmesini de eleştiren Karahan, bu tür uygulamaların Bodrum’un dokusuna zarar verdiğini söyledi. Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü:  Bodrum’a ilişin merkezi hükümet gerek imar düzenlemeleriyle gerek se özel arazi  tahsisleriyle Bodrum’un  yere dokusunu Bodrum’un kültürüne zarar vermekte. Turizm bakanın kendisine ait 3 dönümlük arazisi vardı. Buna ek olarak 60 ve 65 dönüm arazi tahsis edildi. Zıpkınla balık avlanmanın olduğu bu alana otel yapmak istiyor bakan. Orası sit alanı olarak geçiyor.  Arazinin sit alanı karakteri çeşitli kararlarla değiştiriliyor. Bu uygulama bakana yakışmaz. Uygun yerlere otelini yapabilir kimsenin itirazı olmaz” şeklinde konuştu.