• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 13 Şubat 2024 12:06

CHP'li Aras hakkında 5'li çete iddiası

CHP'li Aras hakkında 5'li çete iddiası
Dün akşam Halk Tv ekranlarında Cemal Enginyurt ile Can Kakışım arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Enginyurt “CHP 5’li çeteye koyları açan adamı büyükşehir adayı yaptı” dedi
CHP'li Aras hakkında 5'li çete iddiası

Sinem Fıstıkoğlu'nun Halk Tv ekranlarında yayınlanan Sansürsüz programında CHP adayları tartışıldı.

voyage otel

 

Tartışma programının bir anında, CHP'nin Hatay'da Lütfü Savaş'ı tekrar aday yapması Can Kakışım tarafından ''ahlaki açıdan yanlış'' şeklinde eleştirilirken Enginyurt araya girdi ve CHP Muğla Büyükşehir Adayı Ahmet Aras hakkında çok çarpıcı iddialarda bulundu.

 

Aras'a 5'li Çete iddiası

 

“Bir turizm ilçesinde belediye başkanı olup, 5’li çeteyle yakın ilişkiler kurup, koyları 5’li çeteye tahsis eden o ilçeden aday olsa seçilmesi mümkün olmayan birini getirdiniz büyükşehire aday yaptınız. Memnuniyet anketinde en az oy alan Ahmet Aras çıktı. Adamı şimdi götürdünüz Muğla’ya aday yaptınız da derdiniz Lütfü Savaş mı oldu?
Ahmet Aras’ı Bodrum’da seçilemeyecekti. Ahbap çavuş ilişkisiyle Muğla’da aday gösterildi. Aydın Ayaydın’ın (AKP’nin adayı) karşısına kimi koysanız kazanacak. Ama CHP seçimi öyle bir zora sokuyor ki, orada Aydın Ayaydın’a imkan tanıdı.”