EGE Düzenleme Tarihi : 20 Ekim 2020 11:37 Haber Girişi : 20 Ekim 2020 11:40

Bodrum'da kanalizasyon'un dört biri tamamlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren 160 kilometre uzunluğundaki kanalizasyonun 40 kilometresi tamamlandı. Ekipler kanalizasyon çalışmasının yanı sıra 26 bin metrekare de yol çalışması gerçekleştirdi. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Bodrum’da ilk etapta 160 Milyon TL yatırım ile yapımına başlanan 160 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattının yüzde 25’i olan 40 kilometresi tamamlandı. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ile Gümüşlük Mahalleleri'nin kanalizasyon sorunu ortadan kalkmış olacak. 

radisson ilanı


 
26 BİN METREKARE ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI  

 

Bodrum’da devam eden kanalizasyon çalışmalarında 12 ekip halinde toplam 110 kişi çalışıyor. Turizm sezonun yoğunluğunun bitmesiyle birlikte hızlanması planlanan çalışmalarda şu ana kadar ekipler, 26 bin metrekare asfaltlama ve bin metrekare parke taşı kaplama işi gerçekleştirdi. 
 


Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan sağladığı 83 Milyon Euro’luk kredinin 350 Milyon TL’si Bodrum ilçesinin altyapısı için harcanıyor. İlk etapta Bodrum halkının yüzde 30’unun yaşadığı Turgutreis, Akyarlar ve Gümüşlük çevresine 160 Milyon TL yatırım ile 160 kilometre kanalizasyon çalışması yapılıyor. Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hattına kavuşacak. 

 

BAŞKAN GÜRÜN: “GÜZEL BODRUM'UMUZA TARİHİNİN EN BÜYÜK ALTYAPI YATIRIMLARINI KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” 

 

Eşsiz güzellikleri ve muhteşem doğası ile dünyanın ve ülkemizin çekim merkezi olan Muğla’yı koruyan alt ve üst yapılara büyük önem verdiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, özellikle tatilcilerin bir numaralı tercihi olan Bodrum’da altyapı çalışmalarının son sürat devam ettiğini, çalışmalar tamamlandığında Bodrum’un alt ve üstyapıları ile örnek bir merkez olacağını belirtti.  

 
Başkan Gürün, “Dünya Bankası ve kendi öz kaynaklarımızla Muğla genelinde başlattığımız altyapı çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor. Muğlamızın incisi Bodrum’da devam eden 160 Milyon TL yatırımla 160 km kanalizasyon hattı çalışmasının dörtte biri tamamlandı. Turgutreis ve civarındaki kanalizasyon sorununu çözecek projemiz turizm sezonun kapanması ile daha hızlı ilerleyecek ve Bodrum’un bir sorununu daha geride bırakmış olacağız.  
 

Bodrumumuza müjdesini verdiğimiz kanalizasyon, Bodrum’un en büyük arıtma tesisi ve bakanlığımızla imzaladığımız anlaşma ile Bodrum tarihinin en büyük altyapı yatırımlarını güzel ilçemize kazandırmış olacağız.” dedi.