• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 23 Mart 2022 19:48

Bodrum Belediyesi’ne imar yolsuzluğu operasyonu!

Bodrum Belediyesi’ne imar yolsuzluğu operasyonu!
Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlükleri nedeniyle Emniyet KOM Müdürlüğü tarafından operasyon başlatıldı. Belediyenin imar Müdürlüğüne giren polis içeride iddialara ilişkin belge arıyor

(BODRUM)  Bodrum Belediyesi'ne İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde çalışan Oktay Kaya'nın şikayeti üzerine operasyon başlatıldı.

Görevinden uzaklaştırılan Oktay Kaya önceki gün savcılığa şikayet dilekçesi vermişti. Alinan bilgiye göre Kaya, Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlüklerine ilişkin birçok iddiaya yer verdi. Polisin iddialarla ilgili evraklarda inceleme yaptığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı, savcılığın talebi üzerine akşam saatlerinde Bodrum Belediyesi'nde inceleme başlattı. 40 kişilik polis ekibi Bodrum Belediyesi İmar Müdürlüğü'nü kapattı. İçeride bilgisayar kayıtları, evraklar ve belgeler toplanıyor.


BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Turgay Kaya ve İmar Müdürü Melike Yapıcı Topuz'un da binada olduğu öğrenildi.


Polis aramasına ilişkin Bodrum Belediyesinden ise açıklama geldi. Eski personelin iddiaları doğrultusunda savcılığın talep ettiği belgelerin emniyete verildiği ifade edilen aciklamada "Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna yansıyan  hususlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edilmektedir. Konuya ilişkin gözaltına alınan bir personel yada yönetici bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmekte olup yapılan bütün iş ve işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır. " ifadelerine yer verildi.
voyage otel