• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 08 Nisan 2024 07:50

Başkan Mandalinci, ilk meclis toplantısını yaptı

Başkan Mandalinci, ilk meclis toplantısını yaptı
Bodrum Belediyesi 2024 Yılı Nisan Ayı Meclisi, Belediye Başkanı Tamer Mandalinci başkanlığında gerçekleşti.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ile yeni dönemin meclis üyeleri, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki 2024 Yılı Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda bir araya geldi.

voyage otel

 

Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde meclis açılış konuşması gerçekleştiren Başkan Tamer Mandalinci şunları söyledi:

 


Kamu kaynaklarını etkin, ekonomik ve verimli kullanarak; hesap verilebilir, katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışını benimsemek zorundayız. Bu konudaki fikir ve önerilerinizi önemsediğimi bilmenizi isterim. Bu mecliste Bodrum’un yararına kararlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Dikkat etmemiz gereken bazı hususları belirtmek isterim: Tek bir merkezimiz var: Halkçı belediyecilik! Bu nedenle; vatandaşımızın mutluluğunu her şeyin önüne koymalıyız. Kent imkanları ve gelirlerini adil ve hakça bölüştürmeye özen göstermeliyiz" dedi.

 

Ortak akılla, iş birliğiyle Bodrum için daha iyiye, daha güzele ulaşmak uğruna meclis üyeleri ile birlikte çalışacaklarını kaydeden Mandlinci, "Bodrum’umuzu kalkındırmak için hep beraber üretecek, kentimizi birlikte yücelteceğiz. Daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacak, kamu yararını önceleyen iş birlikçiler olarak uzlaşma-uyum-müzakere ile ortak paydada buluşarak kararlar alacağız. ‘İşimiz Gücümüz Bodrum’ olacak. Şimdiden iş birliğiniz için teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Kendisine destek verenleri de unutmayan Mandalinci, "Ellerini her zaman omuzumda hissettiğim Cumhuriyet Halk Partisi ailesine, kıymetli meclis üyelerine minnettarım. Her konuda olduğu gibi siyaset hayatımda da destekleriyle beni güçlendiren sevgili ailem; annem, babam, kıymetli eşim, akrabalarıma ve tüm dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Hepiniz iyi ki varsınız!" ifadelerini kullandı.

 

Mazeretlerin oylanması ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 55. Maddesi ve Meclis Çalışma Yönetmeliği’nin 22. Maddesi Gereği ’Bodrum Belediyesi 2023 Yılı Denetim Raporu’nun’ meclis bilgisine sunulması ile devam eden mecliste ilk olarak iki yıl süreyle görev yapacak olan meclis başkanlık divanı belirlendi.

 

Kapalı oylama ile gerçekleştirilen oylamada Meclis Başkanlık Divanı şöyle:

Birinci Başkan Vekili: Umut Anıl Özdoğan

Asil Kâtip Üyeler: Kanat Hasan Özsert ve Asuman Gülsoy

 

Encümen Üyeleri: Emel Çakaloğlu, Azat Öztürk, Hüseyin Sağkal

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: İlknur Ülküm Seferoğlu, Necati Altun, Ahmet Yıldızhan, Fuat Filiz, Seha Ergene

 

Plan ve Bütçe Komisyonu: Tayyar Gündoğan, Emel Çakaloğlu, Hüseyin Cem Köylü, Niyazi Atare, Halime Kaya Öztok

 

Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu: Cumhur Güven Taşbaşı, Asuman Gülsoy, Candan Topdemir, Nil Taşkıran, Rıza Karakaya

 

İşgaliye Komisyonu: Mustafa Uslu, Umut Anıl Özdoğan, Halil Eser, İbrahim Özten, Hüseyin Cem Köylü

 

İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu: Seha Ergene, Ahmet Faik Karakaya, Candan Topdemir, Ali Diken, Fuat Filiz

Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyonu: Ayşen Kılıç Bozan, Cumhur Güven Taşbaşı, Asuman Gülsoy, Abdullah Engin Başol, Azat Öztürk

 

Gençlik ve Spor Komisyonu: Rıza Karakaya, Kanat Hasan Özsert, Ahmet Faik Karakaya, Niyazi Atare, İbrahim Özten

 

Cadde ve Sokak İsimlerini Belirleme Komisyonu: Mustafa Uslu, Nil Taşkıran, Deniz Koca, Hüseyin Sağkal, Tayyar Gündoğan

 

Tahsil Yardım Komisyonu: Nevzat Kanber, Hüseyin Cem Köylü, Engin Başol, Tayyar Gündoğan, Emel Çakaloğlu

 

Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu: Ayşen Kılıç Bozan, Ali Diken, Deniz Koca, Necati Altun, Veysel Kıy

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu: Ayşen Kılıç Bozan, Umut Anıl Özdoğan, Candan Topdemir, Asuman Gülsoy, Fuat Filiz

 

Hayvan Hakları Komisyonu: Halime Kaya Öztok, Ali Diken, Niyazi Atare, Ahmet Faik Karakaya, Nil Taşkıran

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Asil Üyeler: İbrahim Özten, Deniz Koca, Nil Taşkıran

Tarihi Kent Birliği: Cumhur Güven Taşbaşı

Ege Belediyeler Birliği: Umut Anıl Özdoğan

 

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği: İlknur Ülküm Seferoğlu, Asuman Gülsoy, Emel Çakaloğlu

 

Turizm ve Denizcilik Komisyonu: Rıza Karakaya, Cumhur Güven Taşbaşı, Abdullah Engin Başol, Hüseyin Cem Köylü, Halil Eser

 

Doğal Afet Komisyonu: Nevzat Kanber, Veysel Kıy, Umut Anıl Özdoğan, Ali Diken, Fuat Filiz

 

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Nevzat Kanber, Abdullah Engin Başol, Candan Topdemir, Veysel Kıy, Deniz Koca

 

 

Esnaf Komisyonu: Cahit Eles, Deniz Koca, Ahmet Faik Karakaya, Halil Eser, Niyazi Atare

Komisyon Üyelerinin belirlenmesinin ardından 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32. maddesi gereğince, Bodrum Belediyesinde görev yapan, işçi statüsü dışında kalan kamu görevlilerine sosyal denge tazminatı ödenmesi ve yetkili sendika ile toplu sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclisin son maddesinde ise Bodrum Belediyesi 2023 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, kapanış konuşmasını yaparken, “Bodrum’umuza en etkili şekilde hizmet etmek için çıktığımız yolda belediyemizin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Kentimizde her alanda daha verimli çalışmalar yürütmek için belirlediğimiz komisyonların üyelerini oy birliği ile seçtik. Halkımıza hizmet ve bu eşsiz coğrafyanın değerlerine sahip çıkmak için tüm meclis üyelerimizle birlikte var gücümüzle çalışacağız” dedi. Ramazan Bayramı dolayısıyla kente gelen misafirleri de selamlayan Başkan Mandalinci, herkesin 10 Nisan’da başlayacak Ramazan Bayramı’nı da kutlayarak meclisi kapattı.