EGE Haber Girişi : 29 Ağustos 2023 12:08

“YALIKAVAK YOLU’NA ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

“YALIKAVAK YOLU’NA ÇÖZÜM İSTİYORUZ”
Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Ortakent Yalıkavak yolunun Bodrum’un en önemli sorunlarından biri olduğunu ve artık çalışmaların bitirilip yolun hizmete girmesi gerektiğini söyledi

 

Bodrum’da yapımı yılan hikayesine dönen Ortakent-Yalıkavak yoluyla ilgili Bodrum Güçbirliği Derneği bir çağrı yaparak, yolun bir an önce Bodrum’a kazandırılması gerektiğini söyledi.

voyage otel

 
 
Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 2015 yılında yapımına başlanan, 2016’da çeşitli davalar nedeniyle yapımına ara verilen ve yıllardır bitirilemeyen Ortakent Yalıkavak yolu, Bodrum trafiğini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yolun büyük kısmının henüz bitirilmemiş olması yüzünden hem Yalıkavak, hem Ortakent istikametinde trafik uzun süreler tıkanırken, sürücüler ve Bodrumlu vatandaşlar zor anlar yaşıyor.
 
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Ortakent Yalıkavak yolunun Bodrum’un en önemli sorunlarından biri olduğunu ve artık çalışmaların bitirilip yolun hizmete girmesi gerektiğini söyleyerek; “geçen dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Adil Karaismailoğulları, 2022 yılında bu yolda çalışmaların başlayacağını ve 2023 yaz başında hizmete gireceğini söylemişti. Ancak çalışmalar yine durdu. Ülkemizin dört bir yanında binlerce kilometre bölünmüş yol, otoyollar, tüneller yapan devletimiz için bu yolun hemen bitirilmesi çok kolay. Yalıkavak yolu hizmete girdiğinde tüm Bodrum Yarımadası’nda trafik bir nebze olsun rahatlayacak, çok tehlikeli olan bu yol güvenli olacak. O yüzden biz Bodrum Güçbirliği Derneği olarak devletimize, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na çağrıda bulunarak, Bodrum’un bu sıkıntısını bir an önce gidermelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.