EGE Haber Girişi : 02 Nisan 2020 19:24

Uşak Valisi Funda Kocabıyık eleştirilere cevap verdi: Görevlileri uyardım!

Corona virüsü salgını nedeniyle alınan güvenlik tedbirlerini değerlendiren Vali Funda Kocabıyık,  görevli memurları uyarmıştı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, corona virüsü salgının yayılmasını engellemek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında il genelinde halkın kalabalık olduğu alanları denetlemişti.

radisson ilanı

Denetim sırasında vali Kocabıyık'ın polise talimat verirkenki görüntüleri, sosyal medyaya vatandaşa talimat vermiş  gibi lanse edilmişti. Virüsün yayılma hızını azaltmak için gayret gösterdikleren Vali Funda Kocabıyık'a karşı adete linç kampanyası başaltılmıştı. 

 

"Görevlileri uyardım"

 

Vali Funda Kocabıyık, olaya ilişkin bugün yaptığı açıklkamada talimatlarının vatandaşa değil polise olduğunu belirtti.  Vali Funda Kocabıyık, “Yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola... Dün İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim. Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum. Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil” ifadelerini kullandı.