• Nevavprestij
SPOR Haber Girişi : 02 Ocak 2020 16:42

Ünal Karaman'ı Berat Albayrak mı görevden aldırdı?

Ünal Karaman'ı Berat Albayrak mı görevden aldırdı?
Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında geçtiği iddia edilen konuşma siyasetin futbola müdahalesi tartışmalarını alevlendirildi. Karaman'ın görevine Albarak'ın talimatıyla son verildiği iddia edildi

Süper Lig’in 15. haftasında Yukatel Denizlispor deplasmanda, Trabzonspor’a konuk oldu. Yeşil-siyahlıar 1-0 geriye düştüğü maçı Hugo Rodellaga’nın 2 golü ile 2-1 kazanarak büyük bir sürprize imza attı. Bu maçın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’ı araması ve ikili arasında geçen konuşmanın ilk yarının bitiminin ardından Tranzonspor’un Ünal Karaman ile yollarını ayırmasına neden olduğu öne sürüldü.

voyage otel

 

”BU NASIL FUTBOL”,”BU NASIL EKONOMİ DİYE SORUYOR MUYUZ”

 

Ulusal basın ve bazı Karadeniz yerel basınında yer verilen haberde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Denizlispor yenilgisinin ardından Ünal Karaman’a,”Bu nasıl futbol?” diye sorduğu, Karaman’ın ise Bakana,”Bu nasıl ekonomi diye soruyor muyuz” diye yanıt verdiği Trabzonspor, Ünal Karaman ayrılığının altında bu konuşmanın yattığı belirtildi. Ünal Karaman’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile verdiği fotoğrafta çok konuşulmuştu.

 

TÜRKİYE’DE SİYASETİN FUTBOLA MÜDAHALESİ, DENİZLİ’DE DE YILLARDIR TARTIŞMA KONUSU

 

Özellikle mualif gazeteler ve sosyal medyada büyük yer bulan bu iddia futbolda siyasetin müdahale tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Türkiye futbolunda kararların siyasetçiler tarafından verildiği, yönetimlerin ise baskı altında kaldığı yorumları tekrar dillendirilmeye başlandı. Denizlispor’da da yıllardır kulüp yönetiminde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan BELTAŞ A.Ş’nin personellerinin bulunması eleştiri konusu idi.