EGE Haber Girişi : 15 Temmuz 2021 10:41

Ula’nın cumhuriyet caddesi cumhuriyet öncesi gibi!..

umhuriyet Caddesindeki yol kazı çalışmaları, aradan 3 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamadı ve kent merkezi, bağlısı sokaklar savaş sonrası gibi harabe bir görüntüye büründü. 

 Muğla’nın Ula ilçesinde, kentin en büyük tek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi, son 2.5 yıldır devam eden Altyapı, Doğal gaz ve Elektrik kablolarının yer altına indirilmesi çalışmalarının bitmemesi yüzünden, 27 Bin Nüfuslu ilçede, halkın bitmeyen kabusu oldu!..

radisson ilanı


     Yetkililerden alınan bilgiye göre; 2018 yılı son aylarında Muğla Büyükşehir Belediyesince başlatılan, Hükümet Konağı ve Belediye Binasının da üzerinde bulunduğu Cumhuriyet Caddesindeki yol kazı çalışmaları, aradan 3 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamadı ve kent merkezi, bağlısı sokaklar savaş sonrası gibi harabe bir görüntüye büründü. 


               Vatandaşlar, toplamı yaklaşık 4 kilometre olan yol çalışmasının; merkezdeki Cumhuriyet caddesi diye anılan yaklaşık 1 kilometrelik kısmının neden hala köstebek yuvası gibi bırakıldığını anlayamadıklarını dile getirerek; “ Ula, genellikle Bisiklet kenti diye bilinen küçük şirin bir ilçe. Ama son 3 yıla yakındır yollarımız, bırakın bisikletle motosikletle gitmeyi, arabalar için bile uygun değil. Arabalarımızın alt takımları, hep arızalı. Yaptırsak, yollar çukur dolu olduğu için ertesi gün yine arıza yapacak.  Yol tamamlanmadığı için yayaların yürüyebileceği kaldırımlarımızda kırık dökük halde kısa mesafe yürümek bile bize işkence gibi oldu artık. Yetkililer yağmurlar başlamadan, kış gelmeden bu işe bir çözüm bulsunlar, canımıza tak etti gari.” diyerek, tepkilerini dile getirdiler.