EKONOMİ Haber Girişi : 09 Nisan 2024 08:31

TÜRSAB: Bodrum'a beklenenin bir tık üzerinde geliş var

TÜRSAB: Bodrum'a beklenenin bir tık üzerinde geliş var
İlçede hizmet veren turizmciler hem 9 günlük bayram tatili hem de turizm sezonu anlamında iyi bir yıl geçireceklerini öngörüyor.

Bodrum, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı tatilini geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olacak. İlçede hizmet veren turizmciler hem 9 günlük bayram tatili hem de turizm sezonu anlamında iyi bir yıl geçireceklerini öngörüyor.

voyage otel

 

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum'da erken rezervasyon kampanyalarının devam ettiğini, bundan da oldukça memnun olduklarını söyledi.Bodrum'da rezervasyonlarda şu anda yüzde 50'nin üzerinde doluluk söz konusu olduğunu belirten Dengiz, "Oteller yeni yeni açıldı. İstanbul veya Ankara gibi şehirlerden gelecek misafirler; son dakikada uçak rezervasyonu yapmayın. Çünkü en yoğun dönemlere girmek üzereyiz." ifadesini kullandı.

 

İNGİLTERE'DEN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI

 


Dengiz, 5 Nisan'dan itibaren İngiltere'den uçak seferlerinin başladığını, hareketli bir sezon geçirmeyi beklediklerini vurguladı.Yabancı turist sayısında da geçen yıla oranla yüzde 10'luk artış söz konusu olduğunu kaydeden Dengiz, bu yıl turist sayısı anlamında 1 milyonun üzerine çıkmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir de bayram tatilinin okul ara tatiline denk gelmesinden dolayı bir hareketlilik olduğuna işaret etti.

 

Geçen hafta itibarıyla yurt dışından uçuşların başladığını dile getiren Demir, "Kendi denetim ekiplerimiz ve jandarma, polis ve diğer mülki amirlerle, güvenlik ekipleriyle beraber, yasal tur ve diğer hanutçuluğu engelleyici denetimlere TÜRSAB denetim ekibimiz de çıkıyor. Ayrıca Bodrum Kaymakamının uhdesinde kurulan turizm konseyi de bütün güvenlik, turiste hizmet gibi konuları konuşuyor." dedi.

 

Demir, acentelerin de hareketlilikten olumlu etkilendiğine işaret ederek, "Bu hareketlik çoğu acentecilere ve otelcilere can suyu niteliğinde oldu. Bodrum'un isminin ve hava şartlarının da güzel olmasından dolayı beklenenin bir tık üzerinde geliş var. Otellerimize yoğun rezervasyon akışı başladı." diye konuştu.