• mesa
KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 28 Mart 2022 08:51

TED Bodrum Koleji Kütüphaneler Haftasını Zengin Bir Programla Kutlayacak

Fotoğrafçılık sanatı ile kitap sevgisini birleştiren yarışmanın başvuruları TED Bodrum Kolejinin web sitesinden yapılabilecek.

Kütüphane Haftası, her yıl olduğu gibi bu yıl da TED Bodrum Kolejinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanan Kütüphane Haftası, bu yıl 28 Mart haftası başlayacak. Öğrenciler, yazar söyleşilerinden tiyatro oyunlarına, yarışmalardan atölyelere kadar birbirinden farklı etkinlikler ile okullarında keyifli bir hafta geçirecek.

radisson ilanı

 

“Kitaplar Bizi Kahraman Yapar” ana temasıyla 5 gün sürecek Kütüphane Haftası programı kapsamında kitap okuma saatleri, yazar buluşmaları, atölye çalışmaları, kitap tanıtımlarının yanı sıra ‘Kitap Kahramanı Ol’ etkinliği, Kütüphane Kampı ve 4. Geleneksel Kitaplığını Sanat Dönüştür Fotoğraf Yarışması düzenlenecek.

 

Son üç yıldır okul içi bir etkinlik olarak gerçekleştirilen Kitaplığını Sanat Dönüştür Fotoğraf Yarışması bu yıl Bodrum’da eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açık olacak. Fotoğrafçılık sanatı ile kitap sevgisini birleştiren yarışmanın başvuruları TED Bodrum Kolejinin web sitesinden yapılabilecek.

 

Öğrencilerde okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak, insanların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak amacı ile gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerin hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerine katkı sunmak ve öğrencilerin öğrenirken eğlenmelerini sağlamak hedefleniyor.