• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 29 Şubat 2024 12:41

Tamer Mandalinci Haber Türk’e Konuştu

Tamer Mandalinci Haber Türk’e Konuştu
CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, Haber Türk Televizyonu’nda canlı yayınlanan “Yerel Seçim 2024” programında Gülçin Hacıevliyagil Ayçe’nin konuğu oldu ve Bodrum’un sorunlarına yönelik çözümlerini dile getirdi

Katıldığı programda seçim çalışmalarında sahada çok olumlu geri dönüşler aldığını ifade eden Tamer Mandalinci, seçildiğinde Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından olacağını kaydederek “Bu dönüşüme, değişime Bodrum'un hazır olduğunu düşünüyorum. Bu vizyon ve yenilik Bodrum'a çok yakışacak” dedi.

voyage otel

 

 

Önceliğimiz Su Sorununa Odaklanmak

 

 

Kentin öncelikleri arasında su sorunu olduğunu ifade eden Mandalinci, küresel ısınmanın etkilerinin yoğun şekilde hissedildiğini, su sağlayan barajlarda doluluğun alt sınırlarda olduğunu belirtti. Bodrum’un 44 milyon metreküp olan su ihtiyacının önemli oranda barajlardan kalanının ise yeraltı kaynaklarından karşılandığını açıklayan Mandalinci, DSİ’nin döşediği ana isale hattı borularında geçen dönem meydana gelen 3 bin patlakta yaşanan su kaybının da önemli bir sorun olduğuna işaret ederek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif hat döşemek zorunda kaldığını söyledi. Mandalinci, Ekinambarı ve Gedik bölgelerindeki kaynaklardan su hatlarının beslenmesi ve batı-kuzey bölgesinde deniz suyunun arıtılması ve Sarnıç Park modelini gibi projelerle su sorununa çözüm sunacaklarını söyledi. 

 

 

Trafik Sorunu için Proje Hazır 

 

 

Trafiğe yönelik hazırlanan rapor doğrultusunda ivedilikle çalışma başlatacaklarını açıklayan Mandalinci, kavşak düzenlemeleri yapılacağını, sinyalizasyon sisteminin devreye alınacağını ve alternatif yollar açılacağını belirtti, Bodrum'un trafik yükünün azaltılacağını kaydetti.

 


Ev Pansiyonculuğuna Destek

 

 

Kıyıda 50 metredeki yerleşim alanında tamamen turizmi teşvik edeceklerini bildiren Tamer Mandalinci, “Bodrum Belediyesi olarak butik otellerin, pansiyonların tekrardan bir cazibe kazanması ve rantabl olması için elimizden gelen bütün aksiyonları alacağız” dedi.

 

 

Bodrum’a Kiptaş Modeli

 


Artan kira, enflasyon sebebiyle kamuda görev yapan personel barınma ihtiyacından mustarip olduğunu ve Bodrum’a gelmek istemediğini belirten Mandalinci, “Barınma sorununa çözüm için Muğla Büyükşehir Belediyemizle bir iştirak şirketi kurup, merkeze yakın kamu arazisinde sosyal konut projelerini hayata geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.
 

 


Bodrum için görüşürüm

 


Seçildikten sonra ilk 100 günlük, 1 senelik ve 5 senelik projeksiyonlarını açıklayacaklarını ifade eden Mandalinci, Bodrum’u refaha kavuşturmak, vizyoner işler yapmak isteyen bir genç olarak her kesime eşit hizmet götüreceğini, ilçeye hizmet için devlet kurumlarına, bakanlıklara, milletvekillerine, Cumhurbaşkanına gitmekten çekinmeyeceğini ifade etti.

 

 

Gençlere Davet

 

 

Gençleri siyasette rol almaya çağıran Mandalinci, “Gençler memleket sorunları ve meseleleriyle ilgilenmeli. Hangi siyasi görüşten olursa olsun yaşadığı bölgeye değer katıcı siyaset üretmeli. Yaşadığım bölgeye değer katmak, daha mutlu bir Bodrum yaratmak hedefindeyim. Refah içinde bir Bodrum için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Bunu meclis üyesi adayı arkadaşlarımla, ekibimizle beraber yapacağız, Bodrumlularla beraber yapacağız” ifadesini kullandı.