• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 31 Mart 2024 21:50

Tamer Mandalinci'den seçimlere ilişkin ilk açıklama

Tamer Mandalinci'den seçimlere ilişkin ilk açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, ilk sonuçlara göre seçimde açık bir farkla önde olduklarını belirtti.

Oy sayımı sonuçlarını yakından takip eden Tamer Mandalinci, CHP Bodrum İlçe Başkanlığı bahçesinden seçimlere ilişkin ilk açıklamasını yaptı ve gelen sonuçlara göre yarışı önde götürdüklerini belirtti.

voyage otel

 

Yoğun geçen kampanya döneminde gece gündüz fedakarca çalışan CHP ilçe başkanı, ilçe örgütü, parti emekçilerine teşekkür eden Mandalinci, şöyle konuştu:

"Bütün Bodrumlarla beraber bir kampanya yürüttük. Kampanya boyunca dokunmadık gönül, sıkmadık el bırakmadık ve bütün Bodrumlara önümüzdeki dönem vizyonumuzu, bu gençliğin neden Bodrum'da olması gerektiğini, neden Muğla'da, Türkiye'de olması gerektiğini anlattık. Şu anda görüyoruz ki vatandaşlarımız bizi çarşı pazarda nasıl bağrına bastıysa sağ olsun sandıklarda da yalnız bırakmamış.

 

Gelen ilk neticelere göre CHP’si olarak Bodrum'da gerçekten iyi bir oy oranıyla seçimi kazanıyor görünüyoruz. Ben bugün burada partimize, bana ve ekip arkadaşlarıma destek olan, Bodrum'a gönül vermiş olan ve teveccühlerini bizden yana kullanan bütün vatandaşlarıma çok teşekkür etmek istiyorum.

 

30 yaşında vatanını memleketini seven bir genç olarak önümüzdeki dönemde Muğla Büyükşehir Belediye'mizde harikulade ilişkiler kuracak ve kronikleşen bütün sorunlarımızın çözümü için Muğla Büyükşehir Belediye'mizde entegre bir şekilde çalışacağız.

 

Tabii ki bunun yanında bütün seçim kampanyam boyunca söylemiş olduğum gibi asla ayırmadan, ötekileştirmeden, yok saymadan bütün kamu ve kurum kuruluşlarıyla, bakanlıklarımızla, sayın Cumhurbaşkanımızla iş birliği yapıp, asla ve asla nefret dilini kullanmadan, birleştirici bir üslupla Bodrum'un hak ettiği değeri merkezi bütçeden isteyeceğiz. Bodrumlarla beraber önümüzdeki 5 yıl boyunca harika bir hizmet dönemi geçireceğiz.

 

Yeni bir dönemin kapılarını bugün beraber araladık ve yeni dönem hem Bodrum'a hem Muğla'ya hem de Türkiye'ye çok ama çok iyi gelecek."

 

Sandık başında bulunan görevlilere seslenen Tamer Mandalinci, "Sandıklarımızı terk etmeyelim. Biliyorsunuz ki şu anda sadece ilk sonuçlar bize geldi. O yüzden sandıktaki sandık görevlisi arkadaşlarımdan da bir ricam şu; evet bugün çok yoruldunuz, çok emek verdiniz ve hala oy sayımı ve karar cetveline geçirmek için uğraşıyorsunuz. Ancak sizden ricam karar ıslak imzalı tutanakları aldıktan sonra dahi adliyeye onu teslim edene kadar ne sandıklarımızı terk edelim ne oylarımızı terk edelim. Sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkıp bu akşam saat 22.00 itibariyle de Bodrum Belediye Meydanı'nda güzel bir kutlama yapalım" diye konuştu.

 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın ise Bodrumluların Cumhuriyet ve Atatürk sevdasına çok güvendiklerini belirterek, "Şu anda bize gelen sonuçlar açık ara önde olduğumuzu gösteriyor ama ıslak imzalı tutaraklarımızı ilçe seçim kuruluna teslim edene kadar bizim için iş bitmiş değil. İlçe örgütüme ve sandık başlarında halen daha mücadele veren parti temsilcilerime teşekkür ediyorum” dedi.