POLİTİKA Haber Girişi : 04 Eylül 2021 12:17

Talat Atilla yazdı: Meral Akşener Mansur Yavaş'a neden küstü?

Ankara'da yeni bir kazan kaynatılmaya başlandı. İddiaya göre Özdağ'a bu izin Mansur Yavaş tarafından bizzat verilmişti.

Gazateci Talat Atilla, önemli bir yazıya imza atti. Atilla, Meral Akşener Mansur Yavaş'a köstüğü iddialarını gündeme taşıdı.

Ankara kulislerinde hareketlendirdi o yazının tamaminise şöyle:

Meral Akşener Mansur Yavaş'a neden küstü?

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, 27 Ağustos tarihinde 'Zafer' ismi ile yeni bir parti kurdu. Tartışmalı bir şekilde partisinden ayrılan Özdağ'ın yeni partisininin 30 Ağustos tarihinde yapacağı kutlama yeri olarak Ankara Büyüksehir Belediyesine ait anfayı seçmesi ve bu isteğin kabul edilmesi İYİ Parti lideri Meral Akşener'i rahatsız etti. Çünkü Özdağ'ın, partiden ayrılış ve sonrasında Akşener'e ağır sözler söylediği biliniyor. 


ÖZDAĞ PARTİSİNİ ANKARA BELEDİYESİNDE TOPLADI! 

Bu gelişmeler üzerine Ankara'da yeni bir kazan kaynatılmaya başlandı. İddiaya göre Özdağ'a bu izin Mansur Yavaş tarafından bizzat verilmişti.

TURKTIME'ın edindiği bilgilere göre, Ümit Özdağ'a verilen izin, Ankara Büyükşehir Belediyesinin küçük bir bürokratik işlemiydi ve Yavaş'ın bundan haberi yoktu. ARADA KAYNATILAN KAZAN! 

Yine TURKTIME'ın elde ettiği bilgilere göre geçmişte Akşener'in Yavaş'tan belediyeye alınmasını istediği 2 kişiyi yetersiz görerek göreve başlatmayan Yavaş'la Akşener'in arasını bozmak isteyen bazı siyasi çevreler Özdağ olayını krize çevirmeye çalıştılar.

radisson ilanıHatta son zamanlarda Akşener'in İmamoglu'na artan ilgisini de Mansur Yavaş'ın siyasi alanını daraltmak üzerine yapıldığı dedikoduları dolaştırıldı.