POLİTİKA Haber Girişi : 13 Ekim 2023 15:28

Sosyal Demokrat Başkanlar Efes Selçuk’ta

Sosyal Demokrat Başkanlar Efes Selçuk’ta
Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de “Biz bu dönem her şeye rağmen belediyecilik yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde, “Herkes Farklı Herkes Eşit” sloganı ile 9- 16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu’nda konuşan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Temel hedeflerimiz katılımcılık, şeffaf bir yönetim ve denetim”  ifadelerini kullanırken; Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de “Biz bu dönem her şeye rağmen belediyecilik yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

voyage otel

 

“HER ŞEYE RAĞMEN” BELEDİYECİLİK DÖNEMİ

 

BBSO Açık Oturum Serisi’nin Selçuk Efes Kent Belleği’nde düzenlenen bir diğer oturumu olan “Yerel Değişim ve Sosyal Demokrat Belediyecilik” oturumunda Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yerel yönetimlerin toplum üzerindeki etkisini ve sosyal demokrat yaklaşımların yerel yönetimdeki rolünü tartıştı.

 

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin yerel yönetimlerin asli görevlerinin yanı sıra toplumun ihtiyaçları konusunda neler yapıldığını önemsediklerini belirterek; “Temel hedeflerimizi katılımcılık, şeffaf bir yönetim ve denetim olarak sıralayabilirim. Katılım şeffaflığı sağlar, şeffaflık bir denetimi gerektirir, denetim ise halka hesap vermeyi gerektirir” dedi.

 

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel son yıllarda yaşanan orman yangınları, pandemi, ekonomik kriz ve depremlerin yerel yönetimleri etkilediğini belirterek; “Biz bu dönem her şeye rağmen belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Bu noktada olağan görevlerimizin üzerine çıkmak zorunda kaldık. Bu süreçte organizasyon yeteneğimizle bir araya geldik. Yardımlaşmayı değil de dayanışmayı, herkesle yan yana durmayı, aslında dayanışma noktasına geldik. Dayanışma kültürüyle yaşamayı hatırlatmaya çalıştık” dedi.

BBSO Açık Oturum Serisi’nde günün ikinci oturumu katılımcıların yerel yönetimlere ilişkin sunduğu katkılarla tamamlandı.