• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 29 Nisan 2024 09:22

Sokakta ellerinde kablo iki aydır internet bekliyorlar

Sokakta ellerinde kablo iki aydır internet bekliyorlar
iki aydır kopan bir internet kablosunu bağlayamadılar

Bodrum’un Geriş Mahallesi’nde milyon dolarlık villa ve otellerin bulunduğu Deveci Sahil Caddesi’ndeki üç Telekom direğinin mart ayının ortalarında bir inşaat çalışmasında devrilmesi sonucu internetsiz kalan mahalle halkı ve site yöneticileri ile vatandaşlar bugün öğle saatlerinde sokağa çıkarak ellerinde iletişim kabloları ile Türk Telekom’u protesto edip eylem ve basın açıklaması yaptı.

voyage otel

 

 

İnternet eylemi için sokağa çıkanlar 2 aydır Bodrum Türk Telekom Müdürlüğü, BİMER; CİMER ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olmak üzere başvurmadıkları yer kalmadığını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını ve iki aydır 54 hanenin internetsiz kaldığını belirttiler. Mount Evleri Sitesi Yöneticisi Mehmet Doğan “21. Yüzyıl Türkiye’sinde devrilen üç direği dikip, 150 metre kabloyu yenileyemeyen Türk Telekom için Bodrum Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, CİMER; BİMER müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Türk Telekom Bodrum Müdürlüğünde neredeyse bütün yetkililerle yüz yüze görüşmeler yaptım, konunun ne denli önemli olduğunu anlatmaya çalıştım mağduriyetimizi anlatmaya çalıştım. Site Yönetimini üstlenen kişi olarak 54 haneden ayrı ayrı iletilen mağduriyetlerden sorumluluk hissetmekteyim.  Telekom üç direk dikip 150 metre kabloyu çekemeyeceğini, malzeme ve personel sıkıntısı çektiğini söyledi.Öğrenciler, iş insanları tatile gelen onlarca kişi mağdur oldu, çaresiz durumu Türkiye’ye duyurmak zorunda kaldık. Belik şimdi sesimizi duyarlar” diye konuştu.

 

 

8 yaşındaki Can Limoncuoğlu ise “İnterneti hemen hergün ödev yapmak için kullanıyordum, ancak sitedeki öğrenci arkadaşlarımızla iki aydır internet olmayınca dersleri yapmakta güçlük çekiyoruz” dedi.

 

Mahallelilerden Cemal Koran ise yaptığı açıklamada “Avrupa’dan yakınlarımız tatile geldi, internet yok deyince şoka girdiler. Aylardır internet bekliyoruz. Telekom hizmeti vermediği gibi parasını tahsil etmeye devam ediyor. Hani Türkiye’de otoyollar yapılmıştı herşey çok güzeldi, bumu bahsettikleri güzellik” dedi.

 

 

TELEKOM’DA TANIDIĞINIZ BİRİSİ VARSA YAPARLAR DEDİLER

 

 

Site sakinlerinden İhsan Narşap ise “21. Yüzyıl Türkiye’sinin gerçeklerini yaşıyoruz, iki aydır kopan bir internet kablosunu bağlayamadılar. Sorduk soruşturduk. Telekom’da tanıdığınız biri varsa yaparlar, dediler tanıdık birilerini bulamadığımız için iki aydır internetsiz kaldık. Kurumların öldüğünün göstergesidir. Telekom hizmeti vermediği gibi parasını almaya devam ediyor” bu dedi