POLİTİKA Düzenleme Tarihi : 12 Ağustos 2020 15:42 Haber Girişi : 12 Ağustos 2020 15:45

Siyasette baş döndüren 13 Ağustos trafiği: AKP de bir gün öne aldı

Kaynayan siyaset kazanı parti liderlerinin ve vitrindeki politikacıların söylemleriyle tepetaklak olurken, gözler yarın üç farklı toplantıda kameraların karşısına çıkacak siyasetçilerde olacak.

Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin açıklamalarıyla ısınan siyasi gündemin ateşi yarın birkaç derece daha artacak. AKP, 19'uncu kuruluş yıldönümü kutlamalarını bir gün erkene çekti. CHP'li Muharrem İnce aynı gün Ankara'da parti kurma iddiaları ve yeni hareketiyle ilgili açıklama yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener ise İzmit'te bir açılış törenine beraber katılacak.

 
AKP BİR GÜN ERKENE ÇEKTİ


Türk siyasi tarihine 14 Ağustos 2001’de giren AKP, 19’uncu yıl dönümünü bir gün erken kutlayacak. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yarın Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın ardından Ankara Mamak’taki 75. Yıl Parkı’nda kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını açıkladı.

AYNI GÜN MUHARREM İNCE ANKARA’DA
Pazar günü yeğeninin düğünü öncesi basın mensuplarına “Herkes eteğindeki taşı döksün. Önümüzdeki hafta Ankara’da basın toplantısı düzenleyeceğim” diyen CHP’li Muharrem İnce’de dün Başkent’in yolunu tuttu. İnce’nin AKP’nin kuruluş yıl dönümü kutlamalarına denk gelen günde açıklama yapması kulisleri hareketlendirdi.

Muharrem İnce'nin açıklama yapacağı saat belli olduMuharrem İnce'nin açıklama yapacağı saat belli oldu


 
2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’den aday gösterilen Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağı iddia edilmiş, İnce, bu iddiaları “Parti kurmuyorum, yeni bir hareket başlıyorum” sözleriyle yalanlamıştı.

 

KILIÇDAROĞLU İLE AKŞENER BİRLİKTE KATILIYOR


Bir diğer siyasi hareketlilik ise Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşanacak. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in son bir yılda gerçekleştirdiği projelerin açılışlarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yapacak.

Toplu açılış töreninin saat 19.00’da yapılması planlanırken; gözler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Evine dön” çağrısı yaptığı İYİ Parti lideri Meral Akşener ile Muharrem İnce konusunda sessiz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarında olacak.