• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 26 Ocak 2024 18:54

Sıcak gelişme! Aras, Muğla Büyükşehir için PM girecek

Sıcak gelişme! Aras, Muğla Büyükşehir için PM girecek
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak PM’ye sunulmasına karar verildi

ANKARA – CHP’nin aday belirleme gündemli toplanacak Parti Meclisi toplantısından önce bir araya gelen MYK üyeleri, PM’ye sunacakları adayları netleştirmeye başladı.

voyage otel

 

Buna göre Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak PM’ye sunulmasına karar verildi.

 

BÖCEK’E PM’DE İTİRAZ GELEBİLİR

 

Antalya’da anketlerde az farkla diğer aday Ümit Uysal’ın önünde olan Muhittin Böcek’i PM’ye sunmaya karar veren MYK üyelerinden bazıları PM’nin bu isme itiraz edebileceğine dair öngörülerini iletti.

 

İSTANBUL İLÇELER AÇIKLANABİLİR

 

CHP MYK, İstanbul’un çok sayıda ilçesinin adayını da PM’ye sunmak üzere netleştirdi. Şişli’de Emrah Şahan, Beşiktaş’ta Rıza Akpolat, Bahçelievler’de Gülizar Emecan’ın aday olarak iletileceği öğrenildi.

 

ADIGÜZEL ÖNERİLDİ AMA ÇEKİNCELER VAR

 

Ataşehir için eski MYK üyesi Onursal Adıgüzel’in önerileceği iddia edilirken bu isme dair çekincelerin iletildiği ifade edildi.

 

YAVAŞ’A YAKIN ÖZARSLAN MAMAK’TA KABUL GÖRMEDİ, FORMÜL ARANIYOR

 

Öte yandan Mamak’la ilgili tartışma da yürütülen MYK’de Mansur Yavaş’a yakınlığıyla bilinen eski İYİ Partili Mesut Özarslan’ın adaylığının Mamak ilçe örgütü tarafından kabul görmediği, bunun için bir formül arandığı kaydedildi.

 

TEKİRDAĞ VE HATAY'IN DA OLDUĞU BAZI KENTLER YENİDEN DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

 

Öte yandan Tekirdağ için daha önce açıklanan eski milletvekili Candan Yüceer, Hatay için daha önce açıklanan mevcut Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Konyaaltı için açıklanan Cem Kotan ve Mezitli için daha önce açıklanan Ahmet Serkan Tuncer’in isimlerinin yeniden değerlendirilmek üzere MYK’de gündeme alındığı öğrenildi. Yüceer’in Tekirdağlı olmadığı için, Lütfü Savaş’ın kamuoyunun yoğun tepkileri gerekçesiyle, Kotan’ın hakkında çıkan iddialar, Tuncer'in ise daha önce parti yönetimi hakkında kamuoyuna yaptığı olumsuz değerlendirmeler sebebiyle gelen tepkiler nedeniyle yeniden değerlendirilebileceği ifade edildi.

 

Parti kaynakları bu dört kentte hızlı bir anket yapılmasının ya da daha düşük bir ihtimal de olsa Özgür Özel’e bu dört kent için yetki vermesinin değerlendirilebileceğini kaydetti.