KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 29 Şubat 2024 11:51

Ressam Meltem Tekin Artankara'da

Ressam Meltem Tekin Artankara'da
Ressam Meltem Tekin'in, parapsikoloji serisinin örneklerini sunduğu çalışmalarını sergileyeceği sergisi, 07-10 Mart tarihleri arasında ArtAnkara Fuarı'nda sanatseverlerle buluşacak

Türk resim sanatında 'kavramsal sanat'ı temsil eden ressam Meltem Tekin'in, parapsikoloji serisinin örneklerini sunduğu çalışmalarını sergileyeceği sergisi, 07-10 Mart tarihleri arasında ArtAnkara Fuarı'nda sanatseverlerle buluşacak. Eserlerinde daima temizlenme ve arınmayı vurgulayan Tekin'in son çalışması, şimdiden resim ve sanatsever hayranlarını heyecanlandırmış duyurumda.

voyage otel

 

 

Ressam Meltem Tekin kimdir?


1977 İskenderun doğumlu sanatçı, Türk resim sanatında kavramsal sanatı temsil eden sanatçılar arasında yer almaktadır. Çağdaş kavramsal sanatta parapsikolojinin yansımalarını esas alan eserlerini imgeler üzerinden yansıtmaktadır. Bu imgeleri içimizdeki gerçekliğin birer izdüşümü olarak hayatın gerçekliğiyle yaşanan çatışmanın şekillendirdiği ara formlar olarak görmektedir. Sanatçı, dünyanın en kirletilmiş canlıları olduğuna inandığı insan türünün modernize edilmiş dünyadaki konumunu parapsikoloji üzerinden eleştirmekte ve sıradan ayrıntılarını içsel bir derinliğe ulaştırma arayışındadır. Eserlerinde daima temizlenilmesi ve arınması vurgusu ağır basmaktadır. Fakat tam bir arınmanın gerçekleşmemesinden duyulan rahatsızlığı sanat severlere yansıtan bir sanat politikası izlemektedir.