SPOR Haber Girişi : 29 Ekim 2019 17:32

Radamel Falcao krizi derinleşiyor! Sakatlığı biliniyor muydu?

Galatasaray’da Falcaso krizi derinleşiyor.  Kulüp doktoru Yener İnce'nin Falcao'nun sakatlık problemini transfer öncesinde tespit ettiği ortaya çıktı. Sakatlık teknik yönetime bildirilmesine rağmen transfer gerçekleşti.

Galatasaray'da Falcao krizi derinleşiyor. Fatih Terim'in Falcao ile ilgili "Müsait olursa oynar" demesinin ardından doktor Yener İnce'nin sözleri gündemi sarstı. Kulüp doktoru Yener İnce'nin Falcao'nun sakatlık problemini transfer öncesinde tespit ettiği ortaya çıktı. İnce hem Monaco kulübünden gelen sonuçlarda hem de İstanbul'da yapılan sağlık taramalarında Falcao'nun tendonunda çökme belirledi.  

radisson ilanı

İnce'nin teknik heyet ve yönetime "Bu sakatlık başımızı ağrıtabilir" ifadesini kullandığı da öğrenildi. Ama doktorun bu şok ifadesine rağmen büyük taraftar baskısı nedeniyle Falcao'nun transferi gerçekleşti. Galatasaray kulübü Falcao'nun sakatlığıya ilgili ilk kez açıklama yaptı. Kolombiyalı yıldızın 'aşil tendinopatisi' teşhisi ile tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Öte andan Radamel Falcao, tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde özel bir çalışma yaptı. Falcao ayrıca bir süre Fatih Terim ile sohbet etti.

Yıllık 7 milyondan 3 sezonluk 21 milyon euro'luk sözleşme imzalayan yıldız golcü, 4 maç oynadı, 1 gol attı.