PKK’nın hastanesine tıbbi cihaz veren firmayı TBMM’de kimler koruyor

Yaklaşık bir hafta önce Aydınlık Gazetesinde yer alan “PKK’nın tıbbi cihazları Türk firmasından” başlıklı haberin ardından Sağlık Bakanlığının inceleme başlattığı söylenmekte…

Her ne hikmet ise muhalefet partileri bu konuda sus pus olmuş. İktidar ise üstün körü inceleme başlattığını belirterek olayı ötelemiş durumda. İçişleri Bakanlığı da olaya karşı üç maymunu oynayarak şehit ailelerinin ve yurttaşlarımızın yüreklerinin bir kez daha dağlanmasına neden olarak vicdanları sızlatmakta.

Aydınlığın haberine göre olay şöyle işliyor:

Suriye’deki PKK/PYD hastanelerine tıbbi cihazların Türk firmasından gittiği… Ankara’nın İskitler semtinde bulunan firma sahibinin sık sık İsrail’e gittiğini belirterek PKK’ya giden tıbbi cihazların parasının kimler tarafından ödendiği konusunda da ciddi ipuçları veriliyor. Ve Habur’dan Irak’a satılmış gibi gösterilen tıbbi cihazların daha sonra Irak’tan Suriye’ye götürüldüğü ifade ediliyor.

Türkiye’den gönderilen teknisyenler tarafından PKK/PYD’nin hastanelerine monte edildiği ileri sürülerek firmanın Kandil ve çevresindeki PKK’ya başka tıbbi cihazlar verip verilmediğinin araştırıldığı anlatılıyor.

Olayın en vahim tarafı ise Toplumsal Haber merkezi tarafından aranan ana muhalefet partisi sözcüsü CHP’li Faik Öztrak’ın böyle bir olaydan haberinin olmadığını belirtmesi üzerine haber merkezindeki muhabir arkadaşların Öztrak’a “Bu olayla ilgili TBMM’ne soru önergesi sunacak mısınız? ” sorusuna ise başka daha önemli işlerinin olduğunu belirterek olaya karşı duyarsız kalması şu soru işaretlerini de beraberinde getirmekte.

1- İktidar altarnatifi olan bir partinin binlerce yurttaşımızı ve güvenlik güçlerimizi kahpece şehit eden bir terör örgünün hastanesine kendi ülkesinden giden tıbbi cihazlar karşısında, iktidara soru soramayıp daha başka önemli işlerinin olduğunu belirtmesi…

2- Bahsi gecen Ankara’nın İskitler semtinde bulunan firmanın sahipleri ve yetkililerinin TBMM’de gurupları bulunan gerek iktidar partisi, gerek muhalefet partilileri tarafından neden korunup kollanıyor olması.

3- Söz konusu firmanın tedarik ettiği tıbbi cihazların PKK/PYD/YPG’ ye satışlarında TBMM’de gurupları bulunan bazı partili milletvekillerinin çıkar sağlaması gibi…

4- Bahsi gecen firmanın ortaklarının tutuklanmayıp olayın da kamuoyundan gizlenmesi, Barış Pınarı Harekâtının PKK/PYD/YPG öncülüğünde Suriye’de bir özerk Kürdistan’ın kurulması aşamasındaki bir oyunun parçası olarak Türk milleti kandırılıyor mu kuşkularının doğması.

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun ülkede hemen hemen her konuda bir çift sözü lafı olurken bu çok önemli ve hassas konuda sessiz kalması ise bu olayın altından daha çok pis kokuların çıkacağı işaretlerinin olması…