BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 12 Temmuz 2021 19:36

Pınar’ın katili o iddialara cevap verdikleri! İlk yardım belgem var, öldüğünü kontrol ettim”

Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasına 5. duruşmada Pınar Gültekin’in ölmeden yakıldığına yönelik iddialara cevap verdi, “İlk yardım belgem var. Pınar’ın öldüğünü kontrol etmiştim"dedi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldürüp cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasına 5. duruşmada Pınar Gültekin’in ölmeden yakıldığına yönelik iddialara cevap verdi, “İlk yardım belgem var. Pınar’ın öldüğünü kontrol etmiştim. 15 dakika sonra yok etmek amacıyla bunu yaptım. Çok pişmanım” dedi.

radisson ilanı

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i geçtiğimiz yıl Temmuz ayında öldürüp, cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı’nın yargılanmasında bugün Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5. Duruşma gerçekleşti. Pınar Gültekin’ in yaşarken yakıldığı iddialarının ardından mahkemeye gönderilen Adli Tıp raporunda Gültekin’in ölüm zamanının belirlenemediği belirtilirken, Avukat Rezan Epözdemir’in ABD’ye yazılan müzekkereden vazgeçilmesi talebi reddedildi.

 

“ÖZEL HAYATI MI YARGILANIYOR?”

 

Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir duruşma sırasında, “Dava ilerleyemiyor. Tüm taleplerimiz ve çabalarımız sürüncemede kalıyor. Yargılamanın başından bu yana haksız tahrik savunması var. Cemal Metin Avcı Pınar’ı kendisini tehdit ettiği için öldürdüğünü söyledi. ‘Bana bıçak çekti o yüzden öldürdüm’ dedi. Olay yerinde bıçak yok. Pınar’ın bıçak çekmediği belli. Biz neden ABD’den telefon kayıtlarını istiyoruz. Kız katledildi ama hak etmişti mi demek istiyorsunuz? Bu yargılamada mahkemenin 2 yıl öncesine kadar telefondaki belgeleri istemesini anlayamıyoruz. Maktulenin özel hayatını mı yargılıyoruz? Bu cinayet tek başına işlenemez. Cemal’in ailesi ve ortağı bağ evine gidiyor. Ayten ve Selim Avcı, Pınar’ın orada olup olmadığını bakmaya gittiklerini söylüyorlar. Ortakları ise tadilat için gittiğini söylüyor. Sigara izmaritleri ve DNA örnekleri ile orada oldukları ortaya çıktı. Suç delillerini gizleme ve değiştirme amacıyla o eve gitmişler dedik. Kanun yararına bozma talebimiz kabul edildi, Fakat biz mahkeme heyetinin bağımsız ve tarafsız olduğunuzu düşünmüyoruz. Siz adil değilsiniz, adil de görünmüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

GÜLTEKİN’İN BABASI AVCI’NIN AVUKATININ ÜZERİNE YÜRÜDÜ

 

Cemal Metin Avcı’nın avukatının konuştuğu sırada Pınar Gültekin’in babası ayağa kalkarak, “Kız babası dünyayı yakar. Sen neyi savunuyorsun” diyerek bağırmaya başladı, avukatın üzerine doğru yürüdü ve duruşma salonundan çıkarıldı.

Cemal Metin Avcı’nın avukatı ise, “Biz burada savunma yaparken maktulenin ölümü hakkettiğini söylemiyoruz. Herkesin savunma hakkı var. Biz tahrik gibi konuların arkasına saklanmıyoruz. Amerika’dan gelecek belgeler önemli” dedi.

“İLK YARDIM BELGEM VAR”

Cemal Metin Avcı ise, “Son gelen adli tıp raporuna katılmıyorum. Benim ilk yardım belgem vardı. Kişinin öldüğünü kontrol etmiştim. 15 dakika sonra yok etmek amacıyla bunu yaptım. Çok pişmanım. Keşke olmasaydı. Olayın en başından itibaren detaylı bir şekilde anlattım. Bunu tek başıma yaptım. Keşifte varili taşıdığım gördünüz. Olmamış şeyleri olmuş gibi anlamasınlar. MOBESE’de görülen araçlar aileme ait araçlar değil” ifadelerini kullandı. Duruşma 27 Eylül’e ertelendi