GÜNCEL Haber Girişi : 06 Ocak 2020 09:40

Pes dedirten olay! Trafik cezası yememek için bunu da yaptılar

Sosyal medya aracılığıyla radarların ve uygulamaların nerede olduğunu bir birine bildiren gurubun yöneticisi ehliyetini kaptırdı. Şahıslar kurdukları sistem sayesinde 8 yıl boyunca tüm denetimleri atlatmayı başarmışlar

Pes dedirten olay Muğla'nın Bodrum ilçesi'nde yaşandı. Togay Kömür'ün  yönettiği grup, sosyal medya aracılığıyla radarların ve uygulamaların nerede olduğunu bir birine bildiriyorlardı. Bu sistem sayesinde  Togay Kömür,  8 yıl boyunca hiç bir denetime takılmadı. 8 yıl boyunca tüm denetimleri atlatmayı başran Tolgay Kömür, dün gece ehliyetini kaptırdı.

Muğla ve ilçelerindeki tüm Sosyal medya grubundan esprili bir dille ehliyetini kaptırdığını paylaşan Kömür, "Sonunda ehliyeti kaptırdık, vatana millete hayırlı olsun. Bu grup çalışmıyor arkadaşlar; kapatıyorum" mesajı yayımladı. Kömürcü mesajında, "8. Yılın sonunda yakalandık abilere. 0.74, Niye söylemiyorsunuz Bodrum Cafer Paşa Cad. çevirme" dedi.


Kömür, paylaşımında "Edit: Arkadaşlar abartmayalım yorumlarda, terbiye sınırını aşanı engelliyorum direkt. Grup sahibi olarak esprili bir paylaşım sadece. Veryansın yok, şikayet yok. Türkiye'nin ilk radar grubunu ben kurdum ve nihayetinde az bir alkolle yakalandım. Tabii ki ilginç bir görüntü çıktı ortaya, ben de ceza yiyebiliyorum. Polis arkadaşlarla bir hatıra. Abartmayın, teşekkürler herkese" ifadelerini kullandı.

Togay Kömür,  8 yıl önce sosyal medyada Türkiye'nin ilk radar çevirme ağını kuran 'Muğla Radar ve Çevirme' gurubunun sahibi olarak kamuoyunun dikkatini çekmişti.