• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 10 Temmuz 2024 16:00

Pahalılığın sorumlusu Bodrum değil ülke ekonomisi!

Pahalılığın sorumlusu Bodrum değil ülke ekonomisi!
Son günlerde gündemi meşgul eden Bodrum pahalı gündemiyle ilgili Bodrum Güçbirliği Derneği bir açıklama yaptı. Dernek başkanı Serdar Kayhan sorunun ülke ekonomisinden kaynaklandığını, pahalılığın sorumlusunun mevcut hükümet olduğunu söyledi.

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Bodrum’a ısrarla pahalı yaftası yapıştırmaya kalkmanın Bodrum’a haksızlık olduğunu söyledi. Ülkede yaşanan ekonomik sorunların tüm şehirleri olduğu gibi Bodrum’u da çok etkilediğini söyleyen Serdar Kayhan, pahalılığın sadece Bodrum’u değil tüm Türkiye’yi kıskaca aldığını söyledi.

voyage otel

 

BODRUM’A HAKSIZLIK YAPILIYOR!

 

5-6 yıl önce dönemin Maliye Bakanının doların 10 liraya çıkamayacağını söylediğini ama bugün doların 35 lira sınırına dayandığını hatırlatan Serdar Kayhan; “öyle bir hava yaratılıyor ki sanki pahalılık sadece Bodrum’a özel. Halbuki tüm Türkiye bu sorunu yaşıyor. Tıpkı Bodrum’da olduğu gibi ülkemizin her şehrinde çok pahalı ve ucuz mekanlar var. Ama konu Bodrum olunca, en pahalı mekanlardan paylaşılan adisyonlar sanki Bodrum’un tamamını anlatıyor gibi bir algı yaratılıyor. Bu oluşturulan algı, Bodrum’a yapılan büyük bir haksızlık. Bugün yaşanan ekonominin sorumlusu hiç kuşkusuz hükümet politikalarıdır. Gencimizden emeklimize, işçimizden memurumuza Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız ciddi ekonomik sıkıntı çekiyor. Bunun sorumlusu da ekonomi kurmaylarıdır. Biz Bodrum Güçbirliği Derneği olarak Bodrum üzerinden yaratılan bu algıyı kabul etmiyoruz. Sorun Bodrum değil, hükümetin uyguladığı yanlış politikalardır” dedi.

 

Serdar Kayhan ayrıca Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin iyi niyetle bu tartışmaya dahil olmasına gerek olmadığını da belirterek; “Sayın Mandalinci elbette iyi niyetle Bodrum’a yaftalanan bu algıyla mücadele etmek istiyor. Ama bilinmesi gerekir ki pahalılığın da, enflasyonun da sorumlusu Bodrum Belediyesi değil, hükümettir” dedi.