• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 23 Mayıs 2023 11:57

Özgür Özel, Bodrum'dan sandık mesajı verdi!

Özgür Özel, Bodrum'dan sandık mesajı verdi!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bodrum’da partililere seçim ofisinin açılışta bir araya geldi. Özel, sandığa gidip mesajı verdi.

Muğla’nın Milas ilçesinden sonra dün akşam saatlerinde seçim otobüsü ile Bodrum Konacık’taki Cumhurbaşkanlığı Seçim Ofisi önüne gelen Özgür Özel’e, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol ile İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Sayar Özcan ve Süreyya Öneş Derici, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat eşlik etti. Özel’i partililer ellerinde bayraklar ve meşalelerle karşıladı.

voyage otel

 

 

HALK ERDOĞAN’A BU KEZ YETKİYİ VERMEDİ

 

Özel burada yaptığı konuşmadai“21 yıldır ülkeyi ama başbakan ama tarafsız Cumhurbaşkanlığı sırasında anayasayı hiçe sayarak ama OHAL şartlarında yapılmış bir referandum neticesinde bütün yetkileri üzerine alıp partili Cumhurbaşkanı olup 21 yıldır Recep Tayyip Erdoğan ya yönetti, ya da dediklerine yönettirdi. Geçen Pazar milletin karşısına çıktı ve 5 yıllık daha yetki istedi. Bu talebe karşı halk sandık başında şöyle bir karar verdi ‘sen 5 yıl daha yönetmek istiyorsun ama bu yetkiyi sana vermiyorum’ dedi. İlk turda Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin sayısı, vermeyenlerden azdı. İlk turda Tayyip Erdoğan’a ‘iyi yönetmiyorsun, beni mutlu etmiyorsun ben senin yönetmeye devam etmeni istemiyorum’ diyenlerin sayısı daha fazlaydı.”“Bu sonuçlardan Recep Tayyip Erdoğan kendisine bir başarı bir onay çıkarmaya çalışsa da işin aslı o değildir.” diyerek sözlerine devam eden Özel, “Bu Pazar hep birlikte bir kez daha sandığın başına gideceğiz. Bu Pazar önümüzde uzun parti pusulaları ya da Cumhurbaşkanlığı için 4 aday olmayacak. Bu Pazar karşımızda 2 aday olacak. Bir tarafta 21 yıldır yetki kullanan, her şeyi ben bilirim diyen bugün yaşanan her şeyden sorumlu birisi, öbür tarafta bana yaptığı yanlışları söyleyen baştan uyaran, doğru yolu gösteren ve geldiğimiz noktada her seferinde haklı çıkan birisi var. Referandum var, ya sorunların kaynağı Erdoğan ya da bu sorunları çözecek olan Kemal Kılıçdaroğlu var.” dedi.

 


ÇEŞİTLİ GÖRÜŞMELERDEN SONRA TEZLERİNİ RED ETTİ

 

Dün yaptığı açıklama ile  Sinan Oğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması ile ilgili de konuşan Özgür Özel,“İlk turda seçmenin bir kısmından oy alan Sinan Oğan çeşitli görüşmelerin sonunda ilk turdaki tezlerini terk etti. Biz sizin yüreğinize inanıyoruz, bileğinize güveniyoruz. Pazar günü sandığa gidin bütün oyunları bozun. Sinan Oğan ne söylerse söylesin. Sinan Oğan’ın seçmeni şuna oy verdi. Anayasanın ilk 4 maddesi değişmesin diye çünkü Ak Parti listelerinden seçilen HÜDA PAR’cılar ilk 4 maddeye karşı. Sinan Oğan’ın seçmeni Türk bayrağını, Türk milletini, kadın haklarını savunuyor HÜDA PAR’cılar karşı. Hal böyle olunca Pazar günü sizinle birlikte Sinan Oğan’a oy veren bütün seçmenleri sandığa, Cumhuriyet’e, bayrağa, millete sahip çıkmaya kadınlara eşit hakların devamı için oy kullanmaya davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

“Her kim ki Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin kere belasını versin” diyen CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bir yalanı daha uydurarak dedi ki, ‘Abdullah Öcalan, CHP iktidara gelirse, Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa serbest bırakılacak, kendileri söylüyor’ dedi. Dedik ki bunu ispatlamayan namerttir. Bunu ispata davet ettik, kulağının üstüne yattılar. Türkiye’nin dört bir tarafında söylediğimiz şeyi söyleyeyim. Her kim ki Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin kere belasını versin. Türk’le – Kürdün, Aleviyle- Sünni’nin, Laz’la- Çerkez’in kardeşliğine barış içinde yaşamasına kullandığı oyla seçtiklerine saygı gösterilmesine sonuna kadar arkasındayız. Terörün adı nereden gelirse gelsin, adı IŞİD de olsa PKK da olsa her türlü terörün karşısındayız. Bizim milliyetçiliğimizin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okundaki milliyetçiliğin zekatı Recep Tayyip Erdoğan’ yeter de artar bile. Geçen Pazar Tayyip Erdoğan’a oy vermeyenler gelir oy kullanırsa seçimi biz kazanıyoruz. Tayyip Erdoğan’ın karşısındakiler iradelerine sahip çıkarsarlarsa yolcudur Abbas bağlasan durmaz ” dedi.

 

Özel Muğla ilindeki konuşmalarına bugün Yatağan, Menteşe, Köyceğiz ve Fethiye’de devam edecek