POLİTİKA Haber Girişi : 16 Kasım 2021 17:15

“MUSKİ’yi, Bodrum Belediyesi’ni ve DSİ’yi göreve davet ediyoruz”

Bodrum Güçbirliği Derneği, su sorununa çözüm bulunması konusunda yetersiz kalan kurumları takip ederek uyarmaya devam ediyor.

Bodrum’un sorunları konusunda hassasiyetini, ortaya koyduğu duruşuyla Bodrumlu lehine takip eden Bodrum Güçbirliği Derneği, su sorununa çözüm bulunması konusunda yetersiz kalan kurumları takip ederek uyarmaya devam ediyor. Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, “Siyaset kokan bahanelere rağmen mağdur olanın yüzbinlerce Bodrumlu olduğunun hiç unutulmaması gerektiğinin altını ısrarla çiziyoruz. Ülke olarak bir damla suyu boşa harcayamayız.” dedi.

radisson ilanı

Çok sık yaşanan su kesintileriyle ilgili yetkililerden çözüm bulamayan ve çaresiz kalan vatandaşlar, Bodrum Güçbirliği Derneği’ne ulaşarak, konunun muhataplarıyla ilgili yoğun şikâyette bulunup, çare bulunmasına yardımcı olmamız konusunda yardım talep ediyor.

Günlerce su kesintisi yaşayan Bodrumlular, konuyu MUSKİ ve Bodrum Belediyesi’ne defalarca iletmesine rağmen ne bir geri dönüş alabildiklerini ne de sorunlarının çözüldüğünü belirtiyor.

 

“DUYARSIZ DAVRANILMASINI KABUL ETMİYORUZ”

 

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, su kesintilerinin yanı sıra, bir de Bodrum Yarımadası’nın birçok noktasında meydana gelen su patlakları yüzünden tonlarca suyun boşa aktığı belirterek, “Aynı zamanda bu arızalar Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilmesine rağmen MUSKİ, gerekli müdahaleyi günlerce gecikerek yapmaktadır. Durumu sosyal medya gruplarından paylaşan vatandaşlarımız da bu duyarsızlığa isyan etmekte ve günlerce ilgilenilmeyen arıza yüzünden tonlarca suyun boşa aktığını paylaşarak, seslerini sosyal medya aracılığıyla duyurmaya çalıştıklarını ifade etmektedirler. Vatandaşlarımız ayrıca Bodrum Belediyesi’ni de arızalarla ilgili aradıklarında ‘Bizim yetkimiz yok’ cevabını aldıklarını iddia etmektedirler. Su konusunda bu kadar duyarsız davranılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Yaşamak için en değerli kaynağımız olan suyumuza sahip çıkmalıyız.” dedi.

 

“SİYASET BİR TARAFA BIRAKILMALI”

 

Bodrum Yarımadası’nın su sorununun bir an önce çözülmesini, bu konuda siyasetin bir tarafa bırakılmasını, DSİ, MUSKİ ve Bodrum Belediyesi’nin bir an önce sorunun çözümü ile ilgili ortak çalışma yürütmesini beklediklerini dile getiren Başkan Kayhan, “Zira yetki senin, benim yetkim yok gibi siyaset kokan bahanelere rağmen mağdur olanın yüzbinlerce Bodrumlu olduğunun hiç unutulmaması gerektiğinin altını ısrarla çiziyoruz. Ülke olarak bir damla suyu boşa harcayamayız.” dedi.