• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 07 Mayıs 2024 14:10

Muğla Barosu Stajyer Avukatlarına UNICEF eğitimi

Muğla Barosu Stajyer Avukatlarına UNICEF eğitimi
UNICEF’ in eğitmenlerinden olan Av. Meltem Anayaroğlu'nun önderliğinde, 4 Mayıs 2024 tarihinde Muğla Barosu, Stajyer Avukatlar için UNICEF’ Çocuk Dostu Hukuki Yardıma İlişkin Rehber İlkeler eğitimi düzenlendi

UNICEF’ in uluslararası sözleşmeler ve düzenlemelere göre oluşturduğu “Çocuk Dostu Hukuki Hizmetler Eğitimi” nin eğitmenlerinden olan meslektaşımız Av. Meltem Anayaroğlu'nun önderliğinde, 4 Mayıs 2024 tarihinde Muğla Barosu, Stajyer Avukatlar için UNICEF’ in Çocuk Dostu Hukuki Yardıma İlişkin Rehber İlkeler eğitimi düzenlendi.  

voyage otel

 

Stajyer avukatlar, gün boyunca BM Çocuk Hakları Sözleşmesinin temel felsefesi ve sözleşme ile düzenlenen şemsiye hakların üzerinde disiplinler arası ve interaktif çalışmalar yaptılar. 

 

Çocukların adalete etkin bir şekilde erişimini sağlamak amacıyla Muğla Barosunun başlattığı bu eğitimler dizisinin ilki Bodrum’ da gerçekleştirildi. Stajyer avukatların aldıkları bu eğitimler ile çocukların yasal olarak güçlendirilmesine katkıda bulunmaları hedefleniyor.

 

Eğitmen: Av. Meltem Anayaroğlu Kolaylaştırıcılar: Av. Onursal Özbek, Av. Emine Yenilmez Aydemir, Av. Vahit Çevik, Av. Özgecan Tut, Av. Elif Zehra Ertürk Katkı sunanlar: Bodrum Adliyesi Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü Psikolog Oya Olungan, Psikolog Duygu Yerman İnce Lojistik destek: Bodrum Belediyesi. Av. Onursal Özbek Bodrum Baro Temsilcisi