• Nevavprestij
GÜNCEL Haber Girişi : 06 Kasım 2019 11:08

Milli Eğitim'de skandal! 10 Kasım'ı bayram ilan ettiler

Milli Eğitim'de skandal! 10 Kasım'ı bayram ilan ettiler
Aziz şehitlerimizin mekanı Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 10Kasım için okullarda düzenlenen Atatürk ve Uygarlık adlı şiir, kompozisyon, resim yarışmasında ödüllerin 10 Kasım kastedilerek "Bayram günü" verileceğinin duyurulması ortalığı ayağa kaldırdı.

Bayramiç Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yılı için resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmanın duyurusunu yapan ilçe MEM, ödüllerin verileceği 10 Kasım tarihini 'Bayram günü' olarak belirtti. Duyuruda geçen bu ifade tepkiye neden oldu.

voyage otel

Soruşturma başlatıldı

Çanakkale İl MEM konuya ilişkin soruşturma başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü münasebetiyle "Atatürk ve Uygarlık" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlemiştir. Yarışma koşullarının okullarımıza tebliğ edildiği yazışmadaki 'ifade hatası' henüz kamuoyuna yansımadan düzeltilmiş, yazışmalar güncellenmiş ve sorumlular uyarılmıştır. Ayrıca, konuyla ilgili inceleme/soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

bayramic.jpg