• velx
ÇEVRE -YAŞAM Haber Girişi : 13 Temmuz 2021 10:49

Meteoroloji’den ‘yüksek sıcaklık’ uyarısı!

Meteoroloji, ‘Sıcaklıklar artıyor! Doğu Karadeniz’de beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat’ ifadeleriyle vatandaşları uyardı.

Meteoroloji, ‘Sıcaklıklar artıyor! Doğu Karadeniz’de beklenen kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat’ ifadeleriyle vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

radisson ilanı

* Önümüzdeki bir haftalık süreçte ülkemiz genelinde sıcaklıkların artmaya devam ederek, hafta sonuna kadar batı ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 4 ilâ 6 derece üzerinde, hafta sonu ise tüm yurtta 6 ilâ 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

* Bununla birlikte önümüzdeki beş gün Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda aralıklarla gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Karadeniz'de hafta sonuna kadar kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

* Yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli yağışlarla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı tahmin raporları ile meteorolojik uyarıların, vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilerek, gereken önlemlerin alınması önem arz etmektedir.

Bugün saat 15:00 itibariyle başlayan uyarının bitiş zamanının 16 Temmuz saat 18:00 olduğu kaydedildi.