GÜNCEL Haber Girişi : 11 Temmuz 2023 22:34

Maseratili polis ölü bulundu

Maseratili polis ölü bulundu
İstanbul Otoyolu'nda Maserati marka otomobille giderken trafikte tartıştığı avukat Fatih Uzun'un bacağını kırmakla suçlanan polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül, aracında ölü bulundu.

Muğla’nın Ortaca ilçesi Kargıcak Yolu’nda bugün saat 16.30 sıralarında otomobil içinde bir kişinin cansız bedeninin görülmesi üzerine yetkililere haber verildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin olay yerine gelmesi sonucu, başından silahla vurularak hayatını kaybettiği öğrenilen kişinin polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül (39) olduğu tespit edildi.

voyage otel

 

 

Cumhuriyet savcılığınca olay yerinde ilk inceleme yapılırken, Hüseyin Tayfun Üçgül’ün cesedi kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsiye gönderildi. Üçgül’ün intihar ettiğinden şüpheleniliyor.

 

Ne olmuştu?

 

İzmir-İstanbul Otoyolu'nda 22 Nisan 2023 günü eşine ait Maserati marka otomobille giderken trafikte tartıştığı avukat Fatih Uzun'un bacağını kırmakla suçlanan ve hakkında idari soruşturma başlatılan polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül, açığa alınmış ve görev yeri değiştirilmişti. Üçgül, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi'nden daha pasif bir birime alınmıştı. Müfettişler, hem otoyolda gerçekleşen olayı hem de polisin mal varlığını incelemeye almıştı. 

 

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede avukat Fatih Uzun'un bacağının kırıldığı olayla ilgili kamu davası açılmasına yeterli şüphe olduğu, Hüseyin Tayfun Üçgül'ün "alenen hakaret" ve "kasten yaralama" suçlarından yargılanması gerektiği belirtilmişti. Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polis olan Üçgül hakkında 6 yıl 10 ay hapis cezası istenmişti